Informacje20 lutego 2015, 08:00,

DEZERTER ZAGRA W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich fanów zespołu DEZERTER na koncert promujący ich ostatnią płytę pt. Większy zjada mniejszego, który odbędzie się 20 marca 2015 roku o godz. 19.30. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno Tadeusza Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach Centrum Kultury w Piasecznie od 20 lutego. Gościem koncerty będzie Nei 269. Dezerter to: Robert Matera – gitara, śpiew; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty; Jacek Chrzanowski – bas.

DEZERTER ZAGRA W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Nowa płyta Dezertera "Większy zjada mniejszego" zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia 2014 roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w Studiu im. Adama Mickiewicza oddział w Warszawie. Zespół postanowił wykonać "krok wstecz" i nagrał materiał w technice analogowej, czyli na taśmę magnetyczną i bez pomocy komputerów. Taka formuła wymusiła inny tryb pracy i rejestrowania instrumentów - większość partii należało nagrać na tzw. setkę. To z kolei przełożyło się na lepszy przepływ energii między muzykami podczas sesji. I oczywiście na brzmienie, które stało się bardziej "oldskulowe". Cztery lata, które minęły od premiery poprzedniego krążka "Prawo do bycia idiotą" pozwoliły Dezerterom przemyśleć, w którą stronę chcą podążać ze swoim słowno-muzycznym przekazem. Pomimo napisania ponad setki zaangażowanych piosenek dali radę znaleźć jeszcze tematy, o których warto mówić. Ta płyta nie jest lekką rozrywką, kwalifikuje się raczej do wagi ciężkiej i wymaga od słuchaczy zaangażowania intelektualnego. Jak twierdzi Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów: Ta płyta nie zawiera wesołkowatego "rock’n’rolla", mimo że jest grana na gitarach, a w wokalach pojawia się sporo melodii. Słuchasz na własną odpowiedzialność!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10887
Informacje17 lutego 2015, 19:26,

Rodzina leci do Multikina

W Multikinie rodzina zawsze chodzi taniej do kina. Od 02 stycznia 2015 Multikino rozpoczęło nową akcję Rodzina leci do kina, czyli tańsze bilety na filmy familijne dla rodziców przy zakupie biletów ulgowych dla dzieci.

Rodzina leci do Multikina

Dzięki akcji „Rodzina leci do kina” rodzic przy zakupie biletu ulgowego dla dziecka na ten sam film, za swój zapłaci 3 zł mniej od ceny normalnej. Bilety rodzinne mogą być nabyte maksymalnie przez dwoje rodziców lub opiekunów. Oferta obowiązuje przez cały tydzień na seanse rozpoczynające się do godziny 17:00, na filmy familijne 2D i 3D, bez ograniczeń wiekowych. Akcja „Rodzina leci do Kina” nie obowiązuje na wydarzenia specjalne w tym m.in. na Poranki filmowe. Bilety dostępne do nabycia w kasach Kin. Zasady nabywania biletów rodzinnych oraz biletów ulgowych dla dzieci nie mogą być łączone z innymi promocyjnymi zasadami nabywania biletów.

Akcja potrwa od 1 stycznia do 31 marca 2015 r. i odbywa się we wszystkich kinach sieci Multikino i Silver Screen. Sponsorem głównym akcji jest producent Kinder Niespodzianki. Partnerem medialnym - Radio Zet. Szczegóły akcji znajdują się na www.multikino.pl

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=31&t=10926