Informacje16 kwietnia 2019, 15:00,

Depresja dzieci - spotkanie dla opiekunów Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 kwietnia 2019 roku w godz. 17.00-20.00, Starostwo powiatowe rozpoczyna cykl wykładów psychoedukacyjnych dla rodziców i pedagogów pod nazwą Akademia Czujnego Rodzica. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie tematowi depresji: "Depresja dzieci i młodzieży - jak rozpoznać, jak pomóc, jak przeciwdziałać". Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy rodziców dzieci w różnym wieku, zwłaszcza w okresie dorastania oraz pedagogów i psychologów szkolnych. Miejsce: sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Serdecznie zapraszamy.

Depresja dzieci - spotkanie dla opiekunów Piaseczno

Spotkanie poprowadzą doświadczeni psychoterapeuci i psycholodzy:
- prof. Katarzyna Kucharska - psychiatra - wystąpi o godz. 18
- Mateusz Puchowski - pedagog, psychoterapeuta - wystąpi o godz. 17
- Katarzyna Sitarek - psycholog, psychoterapeuta - wystąpi o godz. 19.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 kwietnia 2019, 06:00,

Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 26 kwietnia 2019 roku będzie można oglądać wystawę  „Kolorami pisane imię Boga″ ks. Stanisława Drąga. Przedstawia ona najbardziej reprezentatywne dzieła ikonopisa, tworzone na przestrzeni wielu lat. Dziś jego dorobek zamyka się liczbą przeszło 1500 ikon. Wyeksponowane w Górze Kalwarii dzieła (w sumie 60 ikon) ukażą rozwój warsztatu twórczego ks. Stanisława od początku przygody z malarstwem cerkiewnym. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. J. Białka 9, Góra Kalwaria. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga w Górze Kalwarii

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Jest absolwentem LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Odbył studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Swoją pierwszą wystawę malarstwa miał w 1963 roku. Święcenia kapłańskie przyjął trzy lata później. Po roku pracy duszpasterskiej w parafii Skrzynno, podjął studia teologiczne na KUL. Równocześnie uczęszczał na wykłady z historii sztuki, a także na zajęcia z rysunku i kompozycji. Uczył się też konserwacji zabytków. Przez niemal 32 lata mieszkał i pracował przy parafii pw. św Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim w Radomiu. Był tam proboszczem i budowniczym kościoła. Kolejne probostwo objął w parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Obecnie jest już na emeryturze i służy wiernym w kościele garnizonowym w Radomiu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie