Informacje18 kwietnia 2019, 06:00,

Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do 26 kwietnia 2019 roku będzie można oglądać wystawę  „Kolorami pisane imię Boga″ ks. Stanisława Drąga. Przedstawia ona najbardziej reprezentatywne dzieła ikonopisa, tworzone na przestrzeni wielu lat. Dziś jego dorobek zamyka się liczbą przeszło 1500 ikon. Wyeksponowane w Górze Kalwarii dzieła (w sumie 60 ikon) ukażą rozwój warsztatu twórczego ks. Stanisława od początku przygody z malarstwem cerkiewnym. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. J. Białka 9, Góra Kalwaria. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga w Górze Kalwarii

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Jest absolwentem LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Odbył studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Swoją pierwszą wystawę malarstwa miał w 1963 roku. Święcenia kapłańskie przyjął trzy lata później. Po roku pracy duszpasterskiej w parafii Skrzynno, podjął studia teologiczne na KUL. Równocześnie uczęszczał na wykłady z historii sztuki, a także na zajęcia z rysunku i kompozycji. Uczył się też konserwacji zabytków. Przez niemal 32 lata mieszkał i pracował przy parafii pw. św Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim w Radomiu. Był tam proboszczem i budowniczym kościoła. Kolejne probostwo objął w parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Obecnie jest już na emeryturze i służy wiernym w kościele garnizonowym w Radomiu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 kwietnia 2019, 06:00,

Gazeta Wyborcza dla Biblioteki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Projekt „Gazeta Wyborcza dla Biblioteki” to 12 miesięcy bezpłatnej, cyfrowej prenumeraty Wyborczej Premium, z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata. Prenumerata jest aktywna przez 12 miesięcy od 1 marca 2019 r. „Gazetę Wyborczą” przeczytacie w naszych placówkach – zapytajcie bibliotekarza o komputer lub tablet z dostępem do prenumeraty. 

Gazeta Wyborcza dla Biblioteki

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W pakiecie Wyborczej Premium znajduje się między innymi:
• Nielimitowany dostęp do wszystkich serwisów Wyborcza.pl (m.in.Wysokieobcasy.pl i 24 serwisów lokalnych), wybranych wydań archiwalnych na Wyborcza Classic oraz Magazynów Wyborczej (w tym Duży Format, Magazyn Świąteczny, Ale historia);
• Nielimitowany dostęp do treści w aplikacji Wyborczej, na iOS lub Android;
• Możliwość korzystania z Czytnik.Wyborcza.pl – wszystkie teksty w układzie jak w papierowym wydaniu Wyborczej;
• Możliwość komentowania i zapisywania artykułów w schowku oraz możliwość podzielenia się otwartym artykułem ze znajomym „share with friends”.
• Zniżki do -50% na książki i ebooki w Kulturalnysklep.pl oraz Publio.pl;
• Dwa dodatkowe dostępy do treści Wyborcza.pl dla wybranych osób;
• Nielimitowany dostęp do archiwum – 4 miliony archiwalnych artykułów Wyborczej, od 1989 roku;
• Unikalne treści dostępne w aplikacjach: „Książki. Magazyn do czytania” i „Wysokie Obcasy Extra”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie