Informacje14 lipca 2017, 19:15,

Dalida. Skazana na miłość - Kino plenerowe w Konstancinie

14 lipca 2017 roku o godz. 21.45 zapraszamy do kina plenerowego w Konstancinie, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pt. "Dalida. Skazana na miłość" w reż. Lisa Azuelosa. Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym.

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ - KINO PLENEROWE W KONSTANCINIE

Dalida była artystką wszechstronną, Miss Egiptu, zdobywczynią 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry. Uwielbiano ją na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Informacje21 lipca 2017, 08:00,

Piaseczno liderem rankingu Forbesa

W najnowszym rankingu FORBESA najatrakcyjniejszych miast dla biznesu Piaseczno zajęło I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców. Ranking oceniał m. in. wskaźnik przyrostu liczby firm na 1000 mieszkańców.

PIASECZNO LIDEREM RANKINGU FORBESA

Ogłoszenie rankingu Forbesa miało miejsce podczas VII Kongresu regionów, który odbył się w dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu. Podczas uroczystej gali nagrodę dla Piaseczna odebrał I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

Twórcy rankingu Forbesa brali przede wszystkim pod uwagę przyrost liczby firm w odniesieniu do 1000 mieszkańców w 2016 r. W tym czasie w Piasecznie powstało 276 nowych firm. Dwie firmy upadły a 30 zostało wykreślonych z rejestru prowadzonych działalności gospodarczych. Ogółem Gmina Piaseczno ze wskaźnikiem 3,09 firm na 1000 mieszkańców wygrała ranking w kategorii miejscowości od 50 to 149 tys. mieszkańców wyprzedzając dużo większe miasta m.in. Przemyśl, Zieloną Górę, Leszno, Białą Podlaską, Opole i inne.

PIASECZNO LIDEREM RANKINGU FORBESA

W rankingu miast od 150 tys. do 300 tys. mieszkańców Triumfowały Rzeszów, Gdynia i Toruń. W najbardziej prestiżowej kategorii największych polskich miast powyżej 300 tyś. mieszkańców zdeklasowała swoich rywali Warszawa znacznie wyprzedzając drugi Poznań i trzeci Wrocław.

Szczegółowe dane na temat rankingu można znaleźć na stronie www.forbes.pl/miasta-przyjazne-dla-biznesu-2017-ranking-forbesa,artykuly,213691,1,1.html