Informacje2 września 2017, 13:00,

Czytamy Wesele w Cieciszewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Seniorzy zapraszają mieszkańców Gminy Konstancin-Jeziorna na wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się w sobotę dniu 2 września 2017 roku o godz. 15.00 w świetlicy w Cieciszewie. Czytanie odbędzie się w ramach akcji społecznej Narodowe Czytanie, propagującej czytelnictwo i popularyzującej wybitną polską literaturę.

CZYTAMY WESELE W KONSTANCINIE

Narodowe czytanie to okazja do spotkania z piękną polską literaturą, mówiącą o nas, naszej historii i kulturze. Wyjątkowa tegoroczna lektura, wybrany w głosowaniu przez Polaków dramat „Wesele”, umożliwia lekturę z podziałem na role i udział większej liczby uczestników. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i wspólnie mile spędzenia czasu z wielką literaturą przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Spotkanie zorganizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej "Seniorzy czytają Wesele śpiewająco". Świetlica w Cieciszewie, sobota 2 września, godz. 15.00.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 września 2017, 12:00,

Eko-Niedziela ekologicznie i sportowo na Rynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 września 2017 roku w godzinach 12:00-16:00 na Rynku Miejskim w Piasecznie zagości EkoNiedziela, cykliczne warsztaty sportowo - ekologiczne. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założenia warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Z uwagi na wygranie przez Piaseczyńska Fundację Ekologiczną ogólnopolskiego projektu w ramach programu "Tesco - Decydujesz, Pomagamy" partnerem strategicznym warsztatów tegorocznej EkoNiedzieli jest sieć sklepów TESCO.

EKO-NIEDZIELA EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Podczas EkoNiedzieli zorganizowane zostaną stoiska edukacyjno-ekologiczne tj.:
- Eco -Toys – zajęcia rozwijające zdolności manualne poprzez wykonywanie figurek z warzyw i owoców,
- Ekologia po angielsku – zajęcia edukacyjne, na których będą przedstawiane ekologiczne zwroty i słówka w języku angielskim,
- „Ekotorba” – malowanie płóciennych toreb,
- „Ekologiczny western czyli Wild West CITY” - westernowe miasteczko, ekologiczne zabawy w klimacie westernowym,
- „Makulatura to nie bzdura” - rola zbiórki makulatury dla środowiska, kolorowanki, łamigłówki i rebusy,
- „K jak Kajaki” czyli bezpieczeństwo na wodzie – instruktaż pływania kajakiem, podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie; rola „ekospływów” dla środowiska,

Stałym punktem warsztatów jest prezentacja klubów sportowych działających na terenie gminy Piaseczno. Podczas tegorocznej EkoNiedzieli uczestnicy warsztatów będą poznawać zasady gry w koszykówkę. Zajęcie poprowadzą instruktorzy klubu „LAJKERS- CLUB”. Na uczestników warsztatów prócz atrakcyjne upominków, medali oraz dyplomów czekają także zabawy sensoryczne, prowadzone przez Terapeutyczny Punkt Przedszkolny tj. poznawanie świata przez zmysły dotyku, węchu i wzroku, lepienie z gliny, malowanie palcami oraz zabawy w piasku. Warsztaty są bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie