Informacje3 września 2017, 12:00,

Eko-Niedziela ekologicznie i sportowo na Rynku w Piasecznie

3 września 2017 roku w godzinach 12:00-16:00 na Rynku Miejskim w Piasecznie zagości EkoNiedziela, cykliczne warsztaty sportowo - ekologiczne. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założenia warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Z uwagi na wygranie przez Piaseczyńska Fundację Ekologiczną ogólnopolskiego projektu w ramach programu "Tesco - Decydujesz, Pomagamy" partnerem strategicznym warsztatów tegorocznej EkoNiedzieli jest sieć sklepów TESCO.

EKO-NIEDZIELA EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Podczas EkoNiedzieli zorganizowane zostaną stoiska edukacyjno-ekologiczne tj.:
- Eco -Toys – zajęcia rozwijające zdolności manualne poprzez wykonywanie figurek z warzyw i owoców,
- Ekologia po angielsku – zajęcia edukacyjne, na których będą przedstawiane ekologiczne zwroty i słówka w języku angielskim,
- „Ekotorba” – malowanie płóciennych toreb,
- „Ekologiczny western czyli Wild West CITY” - westernowe miasteczko, ekologiczne zabawy w klimacie westernowym,
- „Makulatura to nie bzdura” - rola zbiórki makulatury dla środowiska, kolorowanki, łamigłówki i rebusy,
- „K jak Kajaki” czyli bezpieczeństwo na wodzie – instruktaż pływania kajakiem, podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie; rola „ekospływów” dla środowiska,

Stałym punktem warsztatów jest prezentacja klubów sportowych działających na terenie gminy Piaseczno. Podczas tegorocznej EkoNiedzieli uczestnicy warsztatów będą poznawać zasady gry w koszykówkę. Zajęcie poprowadzą instruktorzy klubu „LAJKERS- CLUB”. Na uczestników warsztatów prócz atrakcyjne upominków, medali oraz dyplomów czekają także zabawy sensoryczne, prowadzone przez Terapeutyczny Punkt Przedszkolny tj. poznawanie świata przez zmysły dotyku, węchu i wzroku, lepienie z gliny, malowanie palcami oraz zabawy w piasku. Warsztaty są bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje30 sierpnia 2017, 06:05,

Lilac młodzi zdolni z Piaseczna

27 sierpnia Lilac, tercet muzyczny z Piaseczna i okolic (w składzie: Jan Bąk, Jakub Zalasa, Michał Poniński), otrzymał tytuł laureata 47. festiwalu FAMA w kategorii Debiut. Był to pierwszy występ zespołu na odbywającym się w Świnoujściu od 1966 r. Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej, skierowanym przede wszystkim do studentów.

LILAC MŁODZI ZDOLNI Z PIASECZNA

Na FAMIE debiutowali m. in. Marek Grechuta, Mela Koteluk, Maryla Rodowicz czy zespół COMA.

Muzycy z Piaseczna byli najmłodszymi (od 16 do 18 lat) uczestnikami festiwalu; większość członków sekcji muzycznej przekraczała 25 lat (w tym zdobywcy tegorocznej nagrody Tryton – Swiernalis oraz zespół Przybył).

Trio wykonuje muzykę indie-rock. Zespół w 2016 roku wydał epkę ,,…out of the dead land’’, zarejestrowaną w Red Yeti Studio w Zalesiu Górnym. Aktualnie młodzi muzycy pracują nad drugim wydawnictwem, a już 21 października będą mieli Państwo okazję usłyszeć tercet Lilac w Centrum Kultury w Piasecznie wraz z zespołem Antidotum. Lilac wystąpi także 9 września 2017 r. na imprezie Muzyczny Hyde Park przy Ogrodowej. Zapraszamy także do odwiedzenia strony Lilaca na facebooku: https://www.facebook.com/lilaccmusic