Informacje28 listopada 2019, 07:31,

Czy pigwa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy pigwa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność pigwy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pigwie pochodzą w 3% z białka, 96% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma pigwa, ile waży pigwa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pigwie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Quince fruit - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Pigwa - kalorie i wartości odżywcze

Pigwa zawiera 57 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości pigwa (530 g) to około 302 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości pigwa (530 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 5.5 jabłek, 3.5 szklanki coli, 3 plastry sera żółtego, 2.5 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 15.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 43 minuty, pływać przez 36 minut lub biegać przez 30 minut.

Czy pigwa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w pigwie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie pigwy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Pigwa zawiera mnóstwo witaminy C – znacznie więcej niż cytrusy; owoce te to ponadto doskonałe źródło witamin z grupy B, witaminy A i PP, kwasu foliowego.

Minerały które występują w pigwie w naprawdę dużych ilościach, to: magnez, wapń, potas, fosfor oraz miedź. Owoce pigwy zawierają także mnóstwo antyutleniaczy, garbników, olejków eterycznych, pektyn oraz aminokwasy.

Pigwa jest zatem cenionych owocem wykorzystywanym w lecznictwie, a także kosmetyce – wzbogaca formuły kosmetyków odżywczych, nawilżających i ochronnych

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pigwie?

Owoce pigwy zawierają 0.4 g białka na 100g.
Średniej wielkości pigwa (530 g) zawiera ok. 2.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocom pigwy?

Owoce pigwy zawierają 13.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości pigwa (530 g) zawiera ok. 73.2 g węglowodanów.

Ile waży pigwa?

Średniej wielkości pigwa (część jadalna po obraniu) waży ok. 530g.

Ile błonnika jest w owocom pigwy?

Owoce pigwy zawierają w sobie 1.9 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości pigwa (530 g) zawiera ok. 10.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 34% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje27 listopada 2019, 07:31,

Jaka jest zawartość kalorii w schabie pieczonym? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w schabie pieczonym? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność schabu pieczonego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w schabie pieczonym pochodzą w 42% z białka, 0% z węglowodanów i 58% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma schab pieczony, ile waży schab pieczony lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w schabie pieczonym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Roasted pork loiny - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma konserwa (mielonka)? Nie uwierzysz

Schab pieczony - kalorie i wartości odżywcze

Schab pieczony zawiera 231 kcal na 100g.

Przykładowo plaster schabu pieczonego (45 g) to około 104 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster schabu pieczonego (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 15 minut, pływać przez 12 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy schab pieczony tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w schabie pieczonym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii mięs i wędlin. Spożywanie schabu pieczonego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs i wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w schabie pieczonym?

Schab pieczony zawiera 23.72 g białka na 100g.
Plaster schabu pieczonego (45 g) zawiera ok. 10.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w schabie pieczonym?

0 g węglowodanów - schab pieczony nie zawiera węglowodanów.

Ile waży schab pieczony?

Plaster schabu pieczonego waży ok. 45g.

Ile błonnika jest w schabie pieczonym?

0 g błonnika - schab pieczony nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie