Informacje17 listopada 2019, 07:31,

Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kawy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kawie pochodzą w 73% z białka, 0% z węglowodanów i 27% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kawa, ile waży kawa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kawie , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Coffee - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mięso mielone wieprzowe? Nie uwierzysz

Kawa - kalorie i wartości odżywcze

Kawa zawiera 1 kcal na 100g.

Na przykład szklanka kawy (215 g) to około 2 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka kawy (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy kawa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Kawa to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród napoi i alkoholi. Spożywanie kawy wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napoi i alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kawie ?

Kawa zawiera 0.12 g białka na 100g.
Szklanka kawy (215 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w kawie ?

0 g węglowodanów - kawa nie zawiera węglowodanów.

Ile waży kawa?

Szklanka kawy waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w kawie ?

0 g błonnika - kawa nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje16 listopada 2019, 07:31,

Sprawdzamy wartość energetyczną persymony. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną persymony. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność persymony. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w persymonie pochodzą w 3% z białka, 97% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma persymona, ile waży persymona lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w persymonie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Persimmon - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w brukselce? My już wiemy

Persymona - kalorie i wartości odżywcze

Persymona zawiera 70 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości persymona (260 g) to około 182 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości persymona (260 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 9.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 26 minut, pływać przez 21 minut lub biegać przez 18 minut.

Czy persymona tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w persymonie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie persymony wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Persymona, czyli owoc kaki to niskokaloryczny owoc dostarczający sporo błonnika. Zawiera mnóstwo rozmaitych antyutleniaczy: flawonoidów, polifenoli, katechin, gallokatechin oraz cenionego składnika antynowotworowego – kwasu betulinowego. Warto ponadto zwrócić uwagę na beta karoten, zeaksantynę i luteinę oraz witaminy z grupy B i C oraz potas, magnez, fosfor i miedź. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w persymonie?

Persymona zawiera 0.58 g białka na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w persymonie?

Persymona zawiera 18.59 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 48.3 g węglowodanów.

Ile waży persymona?

Średniej wielkości persymona (część jadalna po obraniu) waży ok. 260g.

Ile błonnika jest w persymonie?

Persymona zawiera w sobie 3.6 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 9.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 31% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie