Informacje16 listopada 2019, 07:31,

Sprawdzamy wartość energetyczną persymony. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną persymony. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność persymony. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w persymonie pochodzą w 3% z białka, 97% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma persymona, ile waży persymona lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w persymonie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Persimmon - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w brukselce? My już wiemy

Persymona - kalorie i wartości odżywcze

Persymona zawiera 70 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości persymona (260 g) to około 182 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości persymona (260 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 9.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 26 minut, pływać przez 21 minut lub biegać przez 18 minut.

Czy persymona tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w persymonie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie persymony wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Persymona, czyli owoc kaki to niskokaloryczny owoc dostarczający sporo błonnika. Zawiera mnóstwo rozmaitych antyutleniaczy: flawonoidów, polifenoli, katechin, gallokatechin oraz cenionego składnika antynowotworowego – kwasu betulinowego. Warto ponadto zwrócić uwagę na beta karoten, zeaksantynę i luteinę oraz witaminy z grupy B i C oraz potas, magnez, fosfor i miedź. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w persymonie?

Persymona zawiera 0.58 g białka na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w persymonie?

Persymona zawiera 18.59 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 48.3 g węglowodanów.

Ile waży persymona?

Średniej wielkości persymona (część jadalna po obraniu) waży ok. 260g.

Ile błonnika jest w persymonie?

Persymona zawiera w sobie 3.6 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości persymona (260 g) zawiera ok. 9.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 31% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski20 listopada 2019, 16:47,

Antykwariat to nie tylko stare książki!

Antykwariat to nie tylko stare książki!

Jeśli myślimy o antykwariacie to od razu kojarzymy je z hasłem ‘książki’. Oczywiście ma to swoje uzasadnienie, ponieważ są jego nieodzowną podstawą. Ale nie tylko! To miejsce oferuje dużo bardziej zróżnicowany asortyment. Znajdziemy tam przedmioty z każdej dziedziny sztuki. Różnorodność antyków to jedno, a do tego dochodzi ich autentyczność. Możemy spotkać niespotykane przedmioty, białe kruki, które od dawna nie są już dostępne na rynku.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czego możemy szukać w antykwariatach?

Przysłowiowe książki zostawmy na razie w spokoju, to było, jest i będzie głównym produktem docelowym klientów. Dostępnych jest wielu autorów, gatunków literackich, dlatego znalezienie interesujących nas pozycji nie pozycji nie powinno być problemem. Jednakże oferowany asortyment antykwariatów znacznie wychodzi poza tą granicę. Zostając w temacie literatury, mamy tutaj do czynienia również z czasopismami, opisami, kronikami. Bez większych problemów znajdziemy również dzieła sztuki w postaci obrazów, plakatów lub innych rękodzieł. Muzyka, rzeźba, meble, ale nawet znaczki pocztowe. Jest to na pewno wspaniałe miejsce dla kolekcjonerów sztuki. Niezależnie jaką dziedziną się zajmują mogą znaleźć coś dla siebie. Ogromny przekrój literatury, malarstwa, rzeźby, do tak funkcjonalnych przedmiotów jakim są naczynia, meble oraz inne przedmioty użytkowe sprawia, że praktycznie każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.

Dlaczego decydujemy się na wizytę w antykwariacie?

Wizyta w antykwariacie to także powrót do przeszłości. Możemy znaleźć przedmioty, które już dawno nie są dostępne na rynku, albo po prostu były tworzone w takim nakładzie, że ich zdobycie naprawdę graniczy z cudem. Często są to dzieła, które są autentyczne, wyróżniają się szczególnymi cechami i są jedyne w swoim rodzaju. Znajdziemy w nich wszystko czego akurat potrzebujemy. Do głównych odwiedzających antykwariat na pewno zaliczani są studenci, którzy podczas nauki często zobligowani są do korzystania z trudno dostępnych źródeł. Jednakże wśród odwiedzających nie brakuje osób poszukujących czegoś szczególnego: pierwszych wydań, niespotykanych publikacji, albo po prostu oryginalnych dodatków do mieszkania. Często decydującym czynnikiem, który przekonuje ludzi do odwiedzania antykwariatów są niższe ceny. Nie sposób wydać majątku -sztuką jest wydanie mało, a  uzyskanie tego samego efektu.

Doskonałe miejsce na znalezienie prezentów

Szukasz nieprzeciętnego prezentu dla kogoś bliskiego? Zazwyczaj w takich sytuacjach albo nie mamy pomysłu, albo wszystko co spotykamy wydaje nam się zbyt nijakie. Ostatnio wchodząc do galerii handlowej mamy wrażenie, że w każdym sklepie jest to samo, rzeczy konkretnych marek różnią się między sobą jedynie poszczególnymi szczegółami i ceną. W takim wypadku doskonałą opcją wydaje się wizyta w antykwariacie. Znajdziemy tam oryginalne przedmioty, dużo bardziej dopasowane do naszych oczekiwań. Zawsze dobrze sprawdzają się prezenty dobrane do pasji i zainteresowań obdarowywanej osoby. Im lepiej znamy kogoś komu robimy prezent, tym lepiej możemy daną rzecz dopasować. Ogromna różnorodność to raj dla kolekcjonerów, pasjonatów sztuki oraz literatury. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

autor/źródło: antykwariatwaw.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie