Informacje10 grudnia 2009, 00:00,

Czy MULTI HEKK wybuduje kolejny blok przy Puławskiej?

27 listopada br. burmistrz Zalewski wydał firmie Multi Hekk warunki wodno-kanalizacyjne potrzebne do uzyskania przez tę firmę pozwolenia na budowę kolejnego, liczącego 119 mieszkań bloku w okolicy Energetycznej. Z wielu względów sprawa jest absolutnie skandaliczna. Kiedy Multi Hekk sprzedał swoją działkę przy Energetycznej odetchnęliśmy z ulgą bo firma planowała wybudowanie tam bloków na około 1000 mieszkań. Nowy właściciel gruntu - Decathlon - jest już w trakcie budowy wielkiego sklepu sportowego, co wydaje się rozwiązaniem pod każdym względem dużo korzystniejszym i atrakcyjniejszym dla Piaseczna. Okazuje się jednak, że nasza radość była przedwczesna, ponieważ Multi Hekk na tyłach powstającego Decathlonu pozostawił sobie „resztówkę” w postaci długiej, wąziutkiej działki, na której, jak się teraz okazuje, planuje budowę bloku. KOLEJNY CUD ARCHITEKTURY?

Nowy budynek ma być wepchnięty pomiędzy dwa budynki magazynowo-biurowe (Wiesmann i Gaura Investment oraz właśnie sklep Decathlonu. Lokalizacja zaiste superatrakcyjna dla przyszłych mieszkańców, a na dodatek nie będzie to jedyna „zaleta” nowej inwestycji. Ponieważ działka inwestora ok. 150m długości i zaledwie 19m szerokości (przy czym zachować trzeba 4-metrowe odległości od jej granic) szerokość budynku ma wynosić ok. 11m przy ok.90metrach długości!. Cały ten tasiemiec ma mieć wysokość od 4 do 9 pięter (ulubiony patent estakadowy firmy Multi Hekk) i pomieścić 119 lokali. Miejsca parkingowe w ilości 149 sztuk zaplanowane są wyłącznie pod budynkiem, z czego część w dwukondygnacyjnym (!) garażu podziemnym a część w parterze budynku 9-piętrowego. Mój wykrzyknik przy podziemnym garażu dwukondygnacyjnym wziął się stąd, że jak do tej pory żaden deweloper w Piasecznie- mimo wcześniejszych projektów i deklaracji takiego garażu nie wykonał. Zawsze jakaś kurzawka czy inne trudności obiektywne powodują, że w trakcie realizacji pojawia się projekt zamienny i garaż z 2-kondygnacyjnego staje się 1-kondygnacyjny, a bilans miejsc parkingowych przestaje się zgadzać. Zresztą, nawet jeśli MH wykona owe zaplanowane 149 garaży to w projekcie nie widać żadnych ogólnodostępnych miejsc parkingowych na działce – czyżby mieszkańcy nie posiadający garażu (jego zakup nie jest przecież zwykle obowiązkowy) oraz goście mieli parkować na parkingu Decathlonu? Reasumując: znając dotychczasowe dokonania firmy można być pewnym, że nowy budynek będzie prawdziwą perłą architektoniczną. (…)

Dalsza część informacji na stronie internetowej: www.lukaszkrawczynski.pl
autor/źródło: MAGDA WO¬NIAK (radna gminy Piaseczno, PO)

Informacje14 grudnia 2009, 00:00,

Bal Sylwestrowy i inne promocje w Klubie Dziecka Piaseczno

Klub Dziecka Piaseczno zaprasza dzieci w wieku 2-6 lat na Bal Sylwestrowy w klubie dziecka. Sylwestrowa zabawa przebierańców odbędzie się 30-go grudnia 2009 roku w środę, w godzinach 17.00-19.00. Serdecznie zapraszamy! Bilet wstępu na bal wynosi 30 zł, zapisy przyjmujemy do 22-go grudnia. Zapisy przyjmujemy w Klubie Dziecka przy ulicy Orężnej 52. Kontakt: (022)7506484; 0609806484, strona www.klubdziecka.pl

Oprócz tego zaplanowana została świąteczna i feryjna obniżka cen w Klubie Dziecka: przyjęcia urodzinowe -30% : (poniedziałek – czwartek 18 zł za dziecko) (piątek – niedziela 21 zł za dziecko), a także wejściówki na salę zabaw: poniedziałek - czwartek 8 zł za 1 godzinę, piątek - niedziela 10 zł za 1 godzinę. Obniżka dotyczy urodzin i biletów na salę zabaw w okresie: 21.12.2009 - 03.01.2010; 29.01.2010 – 14.02.2010 Zapraszamy! Oferta nie dotyczy imprez i urodzin zarezerwowanych przed 06.12.2009 roku.
autor/źródło: Hanna Burda-Kwaśniewska - Klub Dziecka w Piasecznie