Informacje16 marca 2011, 00:00,

CMP CUP - Mistrzostwa Polski Pointfighting UFR Dzieci

19 marca 2011 roku w Tarczynie w hali sportowej przy ul Szarych Szeregów 8 odbędzie się CMP CUP MISTRZOSTWA POLSKI POINTFIGHTING UFR DZIECI. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. O godz. 12.00 odbędzie się specjalny pokaz przygotowany przez zawodników. Zaprezentowane zostaną najciekawsze walki z udziałem dzieci, w tym rywalizacja drużynowa.

CMP CUP-Mistrzostwa Polski Pointfighting UFR Dzieci

Podczas zawodów dzieci będą brały udział w kilku konkurencjach. Wszystkie będą się odbywały w formule bez pełnego kontaktu, gdzie prowadzi się techniczny, oparty na szybkości i sprawności pojedynek. Zgodnie z regulaminem pointfighting (walka do pierwszego trafienia) dzieci rywalizują w pełnym zestawie ochraniaczy i kaskach zaopatrzonych w szybki. Służy to zapewnieniu dzieciom dodatkowego bezpieczeństwa, mimo że kontuzje dzieci prawie w ogóle się nie zdarzają.

Konkurencja Pointfighting wyłoni Mistrzów Polski w kilku kategoriach wiekowych i wagowych. Kolejną bardzo atrakcyjną konkurencją dla dzieci jest szermierka na piankowe pałki. W tym regulaminie zawodnicy toczą pojedynek do pierwszego trafienia uzbrojeni w grube miękkie piankowe pałki (takie same jak „makaron” używany do nauki pływania, ale dużo krótsze). Ta dyscyplina pozwala zachować pełne bezpieczeństwo walczących dzieci. Jest bardzo widowiskową i niekontuzyjną formą rywalizacji.

Ponadto planowane jest rozegranie dodatkowych konkurencji sprawnościowych, w których dzieci będą mogły wykazać się szybkością np. kopiąc na packę jak najwięcej razy w ciągu 10sekund lub pokonując na czas specjalny tor przeszkód. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymają statuetki ufundowane przez sponsora głównego imprezy, którym jest Centrum Medyczne Puławska. Zawodnicy, którzy zajmą II i III miejsca otrzymają medale. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Swój udział w imprezie zapowiedziało wiele klubów m.in. KS Nadstal, Tom Bee Team, KS Piaseczno, LKSW Dan Świdnik, UKS Akrobata Tarczyn, Fight Zone Wejherowo. Silną reprezentację będzie miał powiat piaseczyński. Na terenie gmin Góra Kalwaria, Prażmów i Tarczyn działa kilka prężnie rozwijających się sekcji sportów walki, w których dzieci trenują pod okiem trenerów Tomasza Bąka i Piotra Bąkowskiego.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Runda Zero Promotion, wice Mistrz Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski www.ufr.org.pl Współorganizatorzy: fundacja Sport Active, UKS Akrobata Tarczyn. Patron honorowy: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Tarczyna. Patroni medialni: radio Flash, radio Mazowsze, Gazeta Okolica, iTV Piaseczno, piaseczno24.net Sponsor główny: Centrum Medyczne Puławska. Sponsorzy: 5.6 Studio Foto, AMD studio, Paarter, Runda Zero, AleWakacje.net, Biesiadowo Piaseczno, Hotel Lando.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje15 marca 2011, 00:00,

Zwycięstwo CMP Basket w I lidze

Szanowni Państwo, z ogromną dumą informujemy o zwycięstwie drużyny CMP Basket w I lidze! Nasi zawodnicy grali we wspaniałym stylu, na duże uznanie zasługuje w szczególności Pior Paprocki, który dla naszej drużyny zdobył aż 32 punkty! Dzięki temu drużyna TNT w starciu z CMP nie miała żadnych szans... .

Początek tego sezonu uznajemy za wyjątkowo uznany, będziemy uważnie śledzić przebieg kolejnych rozgrywek i gorąco kibicować! Więcej informacji warszawa.gazeta.pl.
autor/źródło: Centrum Medyczne CMP
Tematy: