Informacje7 listopada 2014, 22:11,

Chyliczki Dworskie zeszyt historyczny Ewy i Włodzimierza Bagieńskich

Nakładem Biura Promocji i Informacji Gminy ukazał się kolejny zeszyt historyczny autorstwa piaseczyńskich historyków Państwa Ewy i Włodzimierza Bagieńskich. Wydawnictwo poświęcone jest Chyliczkom Dworskim – dawnemu majątkowi ziemskiemu, stanowiącemu dziś znaczną część centrum miasta Piaseczna, m.in. teren parku miejskiego. Dzięki pasji nieocenionych historyków Pani Ewy i Pana Włodzimierza Bagińskich – Honorowych Obywateli Piaseczna – odkrywać możemy kolejne, nieznane szerzej historie. W bogato ilustrowanym zeszycie przeczytamy m.in. o dworku w którym zatrzymywał się książę Józef Poniatowski oraz słynnej szkole Cecylii Plater-Zyberkówny, w której uczyła ona panny dobrego wychowania i gospodarności. Broszura, której skład graficzny opracowało Biuro Promocji i Informacji ukazała się w nakładzie 1000 egzemplarzy. Rozkolportowana zostanie ona m.in. w szkołach i bibliotekach. Dostępna jest również nieodpłatnie w Biurze Promocji i Informacji, pokój 96, III piętro, Urząd Miasta.

Informacje7 listopada 2014, 19:00,

Malarstwo wystawa Krzysztofa Kozłowskiego w Piasecznie

7 listopada 2014 roku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Kozłowskiego pt.: Malarstwo. Miejsce: Kawiarnia Fryderyk, pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać od 07.11.2014 do 5.12.2014 r.

Malarstwo wystawa Krzysztofa Kozłowskiego w Piasecznie

Krzysztof Kozłowski – urodzony 1951 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Koleje życia osiedliły go w 1978 roku w Sułkowicach. Zadebiutował w 2005 roku indywidualną wystawą w krakowskiej galerii „RIO”. W latach 2006-2007 utrzymywał kontakt z grupą artystów „Communio Graphis” z Góry Kalwarii. W tym czasie wziął udział w IX Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych. Prezentował prace na wystawach w krakowskich galeriach takich jak „Kotłownia” znajdującej się przy Politechnice Krakowskiej oraz „Stańczyk” - Fundacji Sztuk Osób Niepełnosprawnych. Jego prace umieszczane były w kwartalniku „Słowem i kształtem”. Jest autorem książki o tematyce kynologicznej opatrzonej w dużej części we własne opracowania graficzne. W SPZG od 2007 roku. W 2008 roku w Klubie Artystycznym „GALERIA” przedstawił swoje prace podczas indywidualne wystawy wiosennej j i jesiennej poplenerowej, która była jego udanym debiutem w technice malarstwa olejnego. Wystawiał swoje obrazy również w Krakowie i Warce. Realizuje się w alegorycznych fantazjach, portretach, postaciach zwierząt i pejzażach przy użyciu ołówka, węgla, pasteli, akwareli, gwaszu i ostatnio oleju. Sygnowany na jego pracach pseudonim „K.Kit” artysta zapożyczył od bohatera ulubionej książki z lat młodzieńczych Bellew Zawierucha.