Informacje14 marca 2019, 17:00,

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 marca 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem pt. "Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów" - poprowadzi Jolanta Steciuk, Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy.

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło

Drogie Panie,
Niewielu w ogóle wie, że istnieją dzieci, które długie miesiące żyją na dworcu na polsko-białoruskiej granicy. Do czeczeńskiego domu wrócić nie mogą. Do Polski nikt ich nie wpuszcza. Wtedy pojawia się ona – Marina Hulia. I ratuje ich dzieciństwo.
Miałyśmy z Jolą Steciuk przyjemność poznać tą niesamowitą kobietę Marinę Hulię, którą pomaga kobietom i ich dzieciom - uchodźcom koczującym miesiącami w oczekiwaniu na azyl na dworcu w Brześciu.

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/...5.../Dzieci-z-dworca-Brzesc

Zorganizowała tam szkołę i zajęcia dla dzieci.Pilotuje je także po uzyskaniu zgody na przekroczenie granicy. Po obejrzeniu szokujących filmów i usłyszeniu wstrząsających historii zapytałam czy mogłybyśmy jakoś jej choć ciut pomóc.
Poniżej jej SMS z wykazem najpotrzebniejszych rzeczy.

"Witaj, Marzenko! Oto lista rzeczy mega potrzebnych. Tu, w Polsce: cukier, herbata, maka, ryż, makaron, jajka, kawa rozpuszczalna, mleko, płatki słodkie i jeśli można słodycze dla ok.6 0 matek i dzieci Na Brześć: flamastry, długopisy, kolorowe naklejki, piórniki, skarpety dziecięce, słodycze, plecaczki szkolne, zeszyty do kaligrafii. I tu, i tam: pampersy 6-tki, wilgotne chusteczki. Uściski. Marina"
Planujemy spotkanie z nią 14.03.2019 r. i proszę Was o wsparcie i przyniesienie jakichkolwiek rzeczy z tej listy. Można również wcześniej przynosić paczki i zostawiać je w GOK w Mysiadle ul.Topolowa 2 lub zadzwonić do mnie (606671770) i ja je odbiorę.

Pomóżmy tym kobietom i ich dzieciom!

Pozdrawiam malinowo,
Marzena Malinowska - Koordynator KKPP

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 marca 2019, 17:00,

Przedstawienie z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn w Jazgarzewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 marca 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na przedstawienie z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Służby nie całkiem specjalne. Miejsce: sala OSP w Jazgarzewie. Wstęp 15 zł. Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają na poczęstunek. Zapisy u pani Sołtys pod numerem telefonu: 504-038-820. Serdecznie zapraszamy. 

Przedstawienie z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn w Jazgarzewie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

“Służby (nie całkiem) specjalne” Teatr amatorski A CO TAM? – sztuka według scenariusza Małgorzaty Raczkowskiej, członkini zespołu, opowie o losach rewolucyjnej technologii w rękach mało rozgarniętych agentów służb specjalnych. Zespół A CO TAM? postara się wciągnąć widzów w intrygę dotyczącą małego, ale potencjalnie niebezpiecznego urządzenia, nazywanego przez jednego z chroniących go agentów pieszczotliwie Guciem. Czym jest to technologiczne cacko? Kto i dlaczego na nie czyha? Dlaczego mundurowy śpiewa i z czego słynie księgowa Grażynka, można się będzie dowiedzieć podczas półtoragodzinnego spektaklu. Mundury, broń i zabawne teksty towarzyszą niemal każdej scenie, gdyż jak łatwo się domyślić, farsa utrzymana jest w klimatach militarnych.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie