Informacje14 marca 2019, 17:00,

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 marca 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem pt. "Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów" - poprowadzi Jolanta Steciuk, Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy.

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło

Drogie Panie,
Niewielu w ogóle wie, że istnieją dzieci, które długie miesiące żyją na dworcu na polsko-białoruskiej granicy. Do czeczeńskiego domu wrócić nie mogą. Do Polski nikt ich nie wpuszcza. Wtedy pojawia się ona – Marina Hulia. I ratuje ich dzieciństwo.
Miałyśmy z Jolą Steciuk przyjemność poznać tą niesamowitą kobietę Marinę Hulię, którą pomaga kobietom i ich dzieciom - uchodźcom koczującym miesiącami w oczekiwaniu na azyl na dworcu w Brześciu.

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/...5.../Dzieci-z-dworca-Brzesc

Zorganizowała tam szkołę i zajęcia dla dzieci.Pilotuje je także po uzyskaniu zgody na przekroczenie granicy. Po obejrzeniu szokujących filmów i usłyszeniu wstrząsających historii zapytałam czy mogłybyśmy jakoś jej choć ciut pomóc.
Poniżej jej SMS z wykazem najpotrzebniejszych rzeczy.

"Witaj, Marzenko! Oto lista rzeczy mega potrzebnych. Tu, w Polsce: cukier, herbata, maka, ryż, makaron, jajka, kawa rozpuszczalna, mleko, płatki słodkie i jeśli można słodycze dla ok.6 0 matek i dzieci Na Brześć: flamastry, długopisy, kolorowe naklejki, piórniki, skarpety dziecięce, słodycze, plecaczki szkolne, zeszyty do kaligrafii. I tu, i tam: pampersy 6-tki, wilgotne chusteczki. Uściski. Marina"
Planujemy spotkanie z nią 14.03.2019 r. i proszę Was o wsparcie i przyniesienie jakichkolwiek rzeczy z tej listy. Można również wcześniej przynosić paczki i zostawiać je w GOK w Mysiadle ul.Topolowa 2 lub zadzwonić do mnie (606671770) i ja je odbiorę.

Pomóżmy tym kobietom i ich dzieciom!

Pozdrawiam malinowo,
Marzena Malinowska - Koordynator KKPP

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 marca 2019, 09:00,

Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina-Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

17 marca 2019 roku o godz. 10.00 zapraszamy do Teatralnej Niedzieli w Górze Kalwarii, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina", w wykonaniu Teatru Maska. Spektakl grany w Ośrodku Kultury, ul. Białka 9. Bilety 10 zł. Zapraszamy do Góry Kalwarii.

Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina-Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwii, ale również bliska relacja - relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumieć, wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny? Dla Misi Matysi zbliża się ważny dzień - urodziny. Z tej okazji postanawia zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby. Kiedy nadchodzi dzień przyjęcia, Matysia orientuje się, że na umówioną godzinę nie pojawia się nikt, ani jeden z zaproszonych gości. Czyżby zapomnieli? A może wcale nie chcieli przyjść? Wujek Tygrys jest policjantem i ma wiele spraw na głowie, każdy w okolicy zna aspiranta Dyzia, może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie i nie może pojawić się na urodzinach? Kuzynostwo Kizia i Mizio też mają wiele zajęć. Mizio jest przecież sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia to aktorka i wciąż udziela kolejnego wywiadu lub uczy się roli. Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli ważniejsze sprawy... no właśnie, czy są one ważniejsze niż urodziny Matysi? Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i wraz z dziećmi postanowi zrobić Misi ogromną niespodziankę.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie