Informacje24 lutego 2007, 00:00,

Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść

W najnowszym wydaniu (nr 7) gazety regionalnej Kurier Południowy, możemy przeczytać, że Burmistrz Piaseczna: Józef Zalewski musi odejść. Wojewoda Mazowiecki wezwał radę miejską w Piasecznie do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu burmistrza. Szóstka radnych już następnego dnia złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

W poniedziałek (19 lutego 2007 r.), do biura Rady Miasta Piaseczno wpłynęły dwa pisma od Wojewody Mazowieckiego:
1. Rozstrzygnięcie nadzorcze, stwierdzające nieważność uchwały w sprawie odmowy stwierdzenia wygaśnięcia mandatu burmistrza.
2. Wezwane do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Burmistrza Miasta Piaseczno.
Wojewoda uznał, że uchwała podjęta przez Radę Miasta narusza prawo, a także pouczył, że Rada ma obowiązek podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu w teminie 30 dni. Jeżeli tego nie zrobi, wojewoda po powiadomieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyda zarządzenie zastępcze.

Następnego dnia po wpłynięciu powyższych dokumentów od Wojewody Mazowieckiego, szóstka radnych złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Musi ona zostać zwołana w ciągu siedmiu dni. W chwili zamykania tego wydania Kuriera Południowego, przewodnicząca Rady Miasta Piaseczno, nie określiła jeszcze terminu. Na naszej stronie zamieściliśmy tylko fragment całej informacji autorstwa: Adama Braciszewskiego. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacją w Kurierze Południowym.

źródło: gazeta regionalna Kurier Południowy nr 7 23.02.-1.03.2007

Czy Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść? Czy czekają nas jednak kolejne wybory Burmistrza Piaseczna? Odpowiedź na te pytania poznamy zapewne już wkrótce...
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno

Informacje25 lutego 2007, 00:00,

Współpraca z mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego

Trwają jeszcze prace nad katalogiem firm, oraz systemem darmowych ogłoszeń, ale serwis informacyjny powiatu piaseczyńskiego już działa i wciąż przybywa na nim nowych wiadomości. Obecnie spora część informacji, jaką znajdziecie w serwisie pochodzi z innych źródeł, takich jak serwisy informacyjne gmin, oraz prasy lokalnej.

Chcemy wnieść coś własnego do serwisu, w związku z tym chętnie nawiążemy współpracę z mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego. Mieszkasz w powiecie piaseczyńskim, lubisz pisać i chciałbyś współtworzyć z nami prywatny serwis informacyjny o Twoim powiecie i/lub gminie? Nie trać czasu i napisz do nas na adres redakcji: info@powiat-piaseczynski.info Mamy również coś dla osób, które chciałyby moderować z nami Forum Powiatu Piaseczyńskiego. Więcej informacji na temat współpracy znajdziecie na podstronie: współpraca z prywatnym serwisem informacyjnym.

Zaczęliśmy informować już mieszkańców powiatu piaseczyńskiego o naszym nowym serwisie. Co prawda chcieliśmy poczekać, do całkowitego uruchomienia serwisu informacyjnego powiatu piaseczyńskiego, jednak stwierdziliśmy, że to właśnie osoby przeglądające tą stronę pomogą nam zweryfikować błędy. Prosimy o zgłaszanie nam (komentując tą informację) wszystkich znalezionych usterek i innych nietypowych zachowań serwisu Powiat Piaseczyński.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z prywatnego serwisu powiatu piaseczyńskiego oraz forum regionalnego, bo to najlepsze miejsce dla każdego e-mieszkańca, które również i Ty możesz współtworzyć.
autor/źródło: Redakcja serwisu Powiat Piaseczyński
Tematy: