Informacje11 grudnia 2017, 07:00,

Bobroteka - nowy punkt biblioteczny w Bobrowcu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz z radą sołecką Bobrowca oraz mieszkańcami otwiera nowy punkt biblioteczny - Bobrotekę. Punkt zlokalizowany jest na poddaszu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcu, na ul. Mazowieckiej 27 i powstał dzięki staraniom pani sołtys Agnieszki Prusaczyk, rady sołeckiej, szczególnie pani Jolanty Bylicy, mieszkańców, którzy przynosili książki w darach oraz dyrektora Biblioteki Publicznej, pana Łukasza Załęskiego. Bobroteka zawiera księgozbiór dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz gry planszowe. Przez miesiąc udało nam się zebrać siedemset woluminów – część zakupiono w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, część podarowali mieszkańcy, część biblioteka.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wśród księgozbioru znajdują się m.in. książki Cobena, Cherezińskiej, Schmitta, Krajewskiego czy Tolkiena. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zachęcamy również do przynoszenia swoich książek w darze. W budynku OSP działa także bookcrossing – można oddać swoje książki i wybrać inne wśród tych, które przynieśli mieszkańcy. Do biblioteki można będzie się zapisać bądź korzystać z kart, które otrzymali Państwo w innej placówce Biblioteki Publicznej. Zachęcamy do korzystania z Bobroteki – w każdy czwartek w godz. 17.30-18.30.

Bobroteka punkt biblioteczny
ul. Mazowiecka 27
budynek OSP Bobrowiec
czwartki godz. 17.30-18.30
bobrowiec@biblioteka-piaseczno.pl

Informacje10 grudnia 2017, 10:00,

Odpalenie choinki na Rynku oraz Kiermasz Świąteczny w Piasecznie

10 grudnia 2017 roku warto zarezerwować na wspólne świętowanie mikołajek. Na Rynku Miejskim w Piasecznie, wydzielone zostaną trzy strefy. Od strony Przystanku Kultura stanie podest, na którym w godzinach 15.00 – 17.00 zaplanowano występy muzyczne. Gościem specjalnym imprezy będzie kapela góralska Beskid, która zagra najpiękniejsze kolędy i pastorałki góralskie. – Aby oddać ducha prawdziwych świąt, zaprosiliśmy w tym roku kapelę z gór, z Podbeskidzia, która od kilkudziesięciu lat pielęgnuje muzykę z tego regionu – wyjaśnia Katarzyna Biernadska-Hernik, wicedyrektorka Centrum Kultury.

ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Świąteczne atrakcje w Piasecznie:
11.00-17.00 kiermasz świąteczny
14.30-17.00 koncerty
12.30-17.00 animacje dla dzieci
13.00-17.00 spotkanie z Mikołajem
16.00 zapalenie lampek na choince

Kiermasz Świąteczny - dookoła fontanny oraz na zamkniętej ulicy ulokowane będą stoiska Kiermaszu Świątecznego, pełne ozdób, pomysłów na prezenty i świątecznych smakołyków. Na przedświąteczne zakupy zapraszamy w godz. 11.00 – 17.00. Nie zabraknie także bezpłatnego poczęstunku dla mieszkańców. – Na rozgrzanie się przygotowaliśmy pierogi z barszczem czerwonym, które rozdawane będą ze specjalnego namiotu – dodaje Katarzyna Biernadska-Hernik.

Spotkanie z Mikołajem - bliżej kościoła będzie można znaleźć strefę animacji mikołajkowych, która rusza o godz. 12.30. Przybyły na saniach Święty Mikołaj będzie rozdawać drobne prezenty, a Pani Mikołajowa z pomocnikami będzie zachęcać do własnoręcznego wykonania i ozdobienia pierników. Chętni do przygotowania wyjątkowej ozdoby lub kartki z życzeniami będą mogli skorzystać ze stanowiska warsztatowego pełnego materiałów plastycznych. Podobnie jak w zeszłym roku, zakupione na kiermaszu prezenty będzie można zapakować w samodzielnie ozdobioną torbę lub fantazyjnie udekorowany pakunek. Rodziny lubiące rywalizację zapraszamy do udziału w grze miejskiej, w której do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy, czyli Centrum Kultury w Piasecznie oraz gminę Piaseczno.

ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE

Tradycyjnie kulminacją imprezy będzie zapalenie lampek na choince wspólnie z burmistrzem, zaplanowane na godz. 16.00. Towarzyszyć mu będzie pokaz efektów pirotechnicznych. – Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Efektownie „odpalając choinkę”, wprowadzamy mieszkańców w świąteczny nastrój, który, mam nadzieję, będzie wszystkim towarzyszyć aż do samych świąt – dodaje.

UMiG Piaseczno