Informacje10 grudnia 2017, 10:00,

Odpalenie choinki na Rynku oraz Kiermasz Świąteczny w Piasecznie

10 grudnia 2017 roku warto zarezerwować na wspólne świętowanie mikołajek. Na Rynku Miejskim w Piasecznie, wydzielone zostaną trzy strefy. Od strony Przystanku Kultura stanie podest, na którym w godzinach 15.00 – 17.00 zaplanowano występy muzyczne. Gościem specjalnym imprezy będzie kapela góralska Beskid, która zagra najpiękniejsze kolędy i pastorałki góralskie. – Aby oddać ducha prawdziwych świąt, zaprosiliśmy w tym roku kapelę z gór, z Podbeskidzia, która od kilkudziesięciu lat pielęgnuje muzykę z tego regionu – wyjaśnia Katarzyna Biernadska-Hernik, wicedyrektorka Centrum Kultury.

ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Świąteczne atrakcje w Piasecznie:
11.00-17.00 kiermasz świąteczny
14.30-17.00 koncerty
12.30-17.00 animacje dla dzieci
13.00-17.00 spotkanie z Mikołajem
16.00 zapalenie lampek na choince

Kiermasz Świąteczny - dookoła fontanny oraz na zamkniętej ulicy ulokowane będą stoiska Kiermaszu Świątecznego, pełne ozdób, pomysłów na prezenty i świątecznych smakołyków. Na przedświąteczne zakupy zapraszamy w godz. 11.00 – 17.00. Nie zabraknie także bezpłatnego poczęstunku dla mieszkańców. – Na rozgrzanie się przygotowaliśmy pierogi z barszczem czerwonym, które rozdawane będą ze specjalnego namiotu – dodaje Katarzyna Biernadska-Hernik.

Spotkanie z Mikołajem - bliżej kościoła będzie można znaleźć strefę animacji mikołajkowych, która rusza o godz. 12.30. Przybyły na saniach Święty Mikołaj będzie rozdawać drobne prezenty, a Pani Mikołajowa z pomocnikami będzie zachęcać do własnoręcznego wykonania i ozdobienia pierników. Chętni do przygotowania wyjątkowej ozdoby lub kartki z życzeniami będą mogli skorzystać ze stanowiska warsztatowego pełnego materiałów plastycznych. Podobnie jak w zeszłym roku, zakupione na kiermaszu prezenty będzie można zapakować w samodzielnie ozdobioną torbę lub fantazyjnie udekorowany pakunek. Rodziny lubiące rywalizację zapraszamy do udziału w grze miejskiej, w której do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy, czyli Centrum Kultury w Piasecznie oraz gminę Piaseczno.

ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE

Tradycyjnie kulminacją imprezy będzie zapalenie lampek na choince wspólnie z burmistrzem, zaplanowane na godz. 16.00. Towarzyszyć mu będzie pokaz efektów pirotechnicznych. – Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Efektownie „odpalając choinkę”, wprowadzamy mieszkańców w świąteczny nastrój, który, mam nadzieję, będzie wszystkim towarzyszyć aż do samych świąt – dodaje.

UMiG Piaseczno

Informacje3 grudnia 2017, 12:00,

Bajkowy czas zimowy - wystawa twórczości dziecięcej

3 grudnia 2017 roku zapraszamy na wernisaż wystawy zimowej prac dzieci z pracowni Wiesławy Nastały–Płaskocińskiej z Przystanku Kultura - Świat Plastyki oraz Barbary Jankowskiej ze Świetlicy Żabka w Żabieńcu. Wernisaż wystawy Bajkowy Czas Zimowy, odbędzie się o godz. 13.00 w Domu Parafialnym św. Anny w Piasecznie. Wystawę oglądać można od 2 grudnia 2017 do 17 stycznia 2018 w godzinach otwarcia Domu Parafialnego.

BAJKOWY CZAS ZIMOWY - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ