Informacje15 maja 2008, 00:00,

Bieg Wiosny w ramach akcji POLSKA BIEGA w Tarczynie

Burmistrz Gminy Tarczyn zaprasza mieszkańców Gminy Tarczyn do udziału w biegu ulicznym w ramach akcji Polska Biega. Otwarty Bieg Wiosny odbędzie się w sobotę 18 maja 2008 roku, o godzinie 13:00 na Rynku w Tarczynie. Bieg uliczny zostanie przeprowadzony na dystansie 3 kilometrów, ulicami Tarczyna, po oznaczonej trasie. Trasa biegu, będzie przebiegała trzema ulicami: Błońską, Gawarskiego, Warszawską, aż do znajdującego się na Rynku budynku Urzędu Miejskiego Tarczyn: mapa.
Bieg Wiosny w ramach akcji Polska Biega w Tarczynie
Za zajęcie miejsc 1-3 w każdej kategorii dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Wszyscy uczestnicy Biegu Wiosny w Tarczynie otrzymają pamiątkowe dyplomy ukończenia biegu. Rejestracja uczestników trwa do 16 maja 2008 roku lub w dniu biegu. Aby móc wystartować prosimy wypełnić i przynieść na start oświadczenie osoby pełnoletniej (oświadczenie.doc) startującej w biegu lub oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej (oświadczenie.doc) o zgodzie na udział w biegu. Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu Polska Biega w Tarczynie.

PROGRAM BIEGU WIOSNY POLSKA BIEGA TARCZYN:

13:00-14:45 rejestracja uczestników, wydawanie numerów startowych;
14:45 oficjalne otwarcie imprezy;
15:00 start biegu z miejsca wyznaczonego przez organizatora (ul. Błońska); Kategorie: M i K rocznik 1991 i młodsi, M i K rocznik 1990 i starsi; Meta - plac przed Urzędem Miejskim w Tarczynie;
15:30 dekoracja zwycięzców;
15:50 przewidywane oficjalne zakończenie imprezy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje12 maja 2008, 00:00,

WIELKA MAJÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ ZAPROSZENIE

Radni, Sołtys i Rada Sołecka Nowej Iwicznej, Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej, oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają 17 maja 2008 roku do Nowej Iwicznej na festyn pod tytułem WIELKA MAJÓWKA. Impreza odbędzie się od godziny 14:30 do 22:00. Wielka Majówka, będzie miała miejsce, przy Zespole Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej. Honorowy patronat nad imprezą: Wielka Majówka w Nowej Iwicznej, objęła Wójt Gminy Lesznowola. Podczas Majówki w Nowej Iwicznej, odbędzie się konkurs wiedzy o Gminie Lesznowola. Nagrodę dla zwycięzcy w konkursie, funduje Wójt Gminy Lesznowola: Maria Jolanta Batycka Wąsik.

WIELKA MAJÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ

Organizatorzy Wielkiej Majówki w Nowej Iwicznej, zaplanowali moc atrakcji, m.in.: pokazy Taneczne Klubu Sportowego Grawitacja, występy dzieci z przedszkola Nutka, występ zespołu Nowa Iwiczna Band, występ chóru szkolnego p. Grażyny Machnickiej, występ laureatów English Song Festival, występy szkolnych kabaretów, pokazy judo z trenerem A. Brzezińskim, wystąpi również Teatrzyk Dobra Wola. Firma Free & Fun Motors (3fun.pl), zorganizuje wystawę quadów i motocykli. Podczas Wielkiej Majówki odbędzie się również wspaniała loteria fantowa, gdzie będą super fanty.

Z okazji Wielkiej Majówki w Nowej Iwicznej, zaplanowane zostały również liczne konkursy z nagrodami, mini zawody piłkarskie, przeciąganie liny Nowa Iwiczna kontra reszta gminy Lesznowola, bieg w workach, gra w siatkówkę, oraz turniej tenisa. Dzieci również będą miały w czym wybierać, ponieważ będzie: malowanie buziek dla dzieci, szczudlarze rozdający cukierki, pokazy iluzjonisty oraz clowna, bańki mydlane, zwierzątka z balonów, odbędzie się znakowanie rowerów, do dyspozycji dzieci będzie dmuchany zamek. Dla najmłodszych nie zabraknie również ich ulubionej waty cukrowej. Dla smakoszy przygotowane będą domowe ciasta, natomiast dla głodomorków pyszne dania z grila przygotuje Ceregiela. Na zakończenie imprezy odbędzie się taniec z ogniem (bawsieznami.pl). Musisz być na Wielkiej Majówce w Nowej Iwicznej.

Organizatorzy Wielkiej Majówki w Nowej Iwicznej, zapraszają na bezpłatne badania dla mieszkańców, które rozpoczną się od godziny 10:00. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego.

Komunikat: w związku z organizacją imprezy plenerowej Wielka Majówka w Nowej Iwicznej (w godzinach od 10:00 do 23:00), zostanie zamknięta ulica Szkolna w Nowej Iwicznej, na odcinku od ulicy Krasickiego do ulicy Zimowej. Objazdy ulicami Różana i Przebiśniegów do Szkolnej lub ulicami Mleczarską i Graniczna do Szkolnej. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy do wspólnej zabawy. Organizatorzy Wielkiej Majówki. Zapraszamy na Wielką Majówkę do Nowej Iwicznej.
autor/źródło: Justyna Gawęda - Radna Gminy Lesznowola - www.nowaiwiczna.com.pl
Tematy:Lesznowola