Informacje29 września 2017, 18:15,

Bezpieczna droga do szkoły w gminie Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


St.asp. Piotr Kowalski oraz mł.asp. Sławomir Biernacki przeprowadzili dziewięć spotkań z najmłodszymi uczniami wszystkich szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria. Tematem przewodnim był policyjny program „Bezpieczna droga do szkoły”.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Przez ostatnich kilka dni kierownik rewiru dzielnicowych st.asp. Piotr Kowalski wspólnie z dzielnicowym mł.asp. Sławomirem Biernackim przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych gminy Góra Kalwaria. Podczas dziewięciu lekcji, policjanci zaprezentowali uczniom program „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas rozmowy z dziećmi policjanci wyjaśniali między innymi na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Dlatego do programu zaproszono dwie „Mrówki” reprezentujące jeden z miejscowych składów budowlanych, dzięki któremu możliwe było wręczenie wszystkim uczniom kamizelek i elementów odblaskowych.

W czasie spotkań nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze odpowiadali dzieciom często na trudne pytania, opowiadali również o codziennej pracy policjantów i przekonywali, że zawsze mogą liczyć na policjantów.

Przeczytaj też: Zadbaj o bezpieczną drogę do szkoły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 września 2017, 07:00,

Drugie życie Poniatówki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na mocy porozumienia Powiatu Piaseczyńskiego z Gminą Piaseczno, to gmina zostanie niebawem dzierżawcą zabytkowego dworku.

DRUGIE ŻYCIE PONIATÓWKI W PIASECZNIE

Samorządy ustaliły szczegóły dziesięcioletniej dzierżawy. W chwili obecnej czekamy na spotkanie z mazowieckim konserwatorem zabytków, by ostatecznie omówić harmonogram prac renowacyjnych – informuje Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski. – Jak tylko to się stanie, umowa zostanie podpisana i remont będzie mógł się rozpocząć.

Zgodnie z projektem umowy w budynku realizowane będą zadania własne gminy, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego. – Chcemy by Poniatówka była miejscem przyjaznym i wielofunkcyjnym tak, aby nasi mieszkańcy chętnie z niej korzystali – dodaje wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

DRUGIE ŻYCIE PONIATÓWKI W PIASECZNIE

Info: Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie