Informacje19 lipca 2013, 00:00,

BEATLEMANIA NA RYNKU W PIASECZNIE

W sobotnie popołudnie 13 lipca 2013 roku na piaseczyńskim Rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny i fontanny odbył się amatorski koncert z udziałem lokalnych muzyków, Pawła Adamusa i Leszka Lubańskiego, którzy od wielu lat są fanami legendarnego zespołu The Beatles. Dzięki uprzejmości sklepu muzycznego INHURT, który udostępnił artystom sprzęt nagłaśniający, oraz przychylności sąsiadującej z nim kawiarni IGA, która użyczyła dostępu do prądu, przez blisko godzinę Rynek i sąsiadujące z nim uliczki wypełniły dźwięki Wielkiej Czwórki z Liverpoolu.

BEATLEMANIA NA RYNKU W PIASECZNIE

Zgromadzeni na Rynku mieszkańcy z nieskrywanym zaskoczeniem, ale i życzliwością przyjęli ten niespodziewany występ, nagradzając muzyków brawami po każdym utworze, a finałową piosenkę "Hey Jude" wszyscy zgromadzeni nucili długo jeszcze po zakończeniu koncertu. "Centralny punkt miasta, jakim jest Rynek ma szansę stać się miejscem kolejnych inicjatyw kulturalnych, w tym także tych niezależnych i spontanicznych" - mówi Grzegorz Rowiński, sprawca sobotniego koncertu w całości poświęconego muzyce The Beatles.

BEATLEMANIA NA RYNKU W PIASECZNIE

"Ta niecodzienna inicjatywa, jaką jest pomysł wspólnego muzykowania na Rynku, ma na celu wzbogacenie wakacyjnej oferty kulturalnej naszego miasta, jak i stworzenie okazji do promocji lokalnych artystów, w szczególności amatorów, którzy jak dotąd nie mieli możliwości sprawdzenia się przed szerszą publicznością" - wyjaśnia Michał Kisielewski, pomysłodawca i propagator idei "WOLNY RYNEK", który również wystąpił tej soboty ze swym autorskim programem Projektu KOLOROFONIA, kontynuując tym samym rozpoczęty w ubiegły weekend nieformalny cykl happeningów, które w zamierzeniu mają odbywać się w każdy weekend przez okres wakacji.

Najbliższe tego typu wydarzenie planowane jest w piątek, czyli 26 lipca 2013 roku około godz. 17:00, na które w imieniu pomysłodawców i organizatorów serdecznie zapraszamy.

Informacje18 lipca 2013, 00:00,

Legendy warszawskie Park jak z bajki Piaseczno

Teatr Baza zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na letni spektakl plenerowy do Parku Miejskiego przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. W najbliższą sobotę 20 lipca 2013 roku o godz. 16:00, dzieci będą mogły obejrzeć spektakl pt.: Legendy warszawskie. Wstęp wolny. Zapraszamy na letni spektakl plenerowy w piaseczyńskim Parku.

PARK JAK Z BAJKI PIASECZNO

LEGENDY WARSZAWSKIE to spektakl na podstawie najpopularniejszych warszawskich legend: o Syrence, o Złotej Kaczce i o Bazyliszku, przedstawiony w formie reportażu. Widzowie, podążając wraz z reporterem Feliksem Przygodą do kolejnych miejsc, są świadkami mrożących krew w żyłach wydarzeń. Poznają Syrenkę i chwytających ją rybaków, wraz z Lutkiem schodzą do lochów, gdzie Złota Kaczka rozdaje dukaty, a na koniec mierzą się ze strasznym Bazyliszkiem. Legendom towarzyszą „reklamy” - piosenki i skecze z tradycyjnego warszawskiego folkloru. Całość jest interaktywnym widowiskiem, pełnym humoru i wzruszeń. Reżyseria: Tomasz Zadróżny. Występują: £ukasz Adamczyk, Dawid Kwidziński, Monika Szymczyk, Tomasz Taranta. Czas trwania spektaklu: 60 minut.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno