Informacje13 sierpnia 2014, 10:30,

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na wakacyjne teatralne poranki, który odbędzie się 13 sierpnia 2014 roku na dziedzińcu Przystanku Kultura. Rozpoczęcie zawsze o godz. 10.30. Teatralne poranki to cykl spotkań z animatorami teatru, aktorami, na które zapraszamy dzieci na dziedziniec Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. W przypadku złej pogody bajkę będzie można obejrzeć w budynku Przystanku Kultura. Zapraszamy!

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie

Beata Łuczak - aktorka, aktorka lalkarka, aktorka dubbingu, animatorka kultury. Spektakl z wykorzystaniem lalek, nietypowych instrumentów i teatru opowieści, Przedstawienie to zbiór krótkich opowieści (wymienionych poniżej), w których wykorzystane są różne rodzaje lalek teatralnych: pacyna, palcynka, lalka trickowa… oraz oryginalne instrumenty muzyczne: kalimba, szczotkobas, blacha... Mali widzowie współuczestniczą w przedstawieniu tworząc nastrój i atmosferę miejsc, o których słyszą w opowieściach, bo zamierzeniem tego niekonwencjonalnego spotkania jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni oraz poznanie jak z użyciem prostych pomysłów można zbudować magię teatru.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 sierpnia 2014, 10:00,

Zapraszamy na Odpust w Pieczyskach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Parafia Narodzenia NMP w Pieczyskach k. Grójca serdecznie zaprasza na główny odpust parafialny, który odbędzie się w piątek 15 sierpnia 2014 r. Honorowymi gośćmi odpustu będą w tym roku: znany kaznodzieja i rekolekcjonista ks. PIOTR PAWLUKIEWICZ oraz wybitny polski artysta ANDRZEJ ROSIEWICZ. O godz. 12.00 Ks. Piotr Pawlukiewicz odprawi uroczystą sumę odpustową i wygłosi homilię, a o godz. 13.45 Andrzej Rosiewicz rozpocznie swój koncert piosenek religijno-patriotycznych. W programie odpustu, jak zawsze wiele dodatkowych atrakcji. Między innymi możliwość spróbowania oryginalnych pieczyskich rogali z borówkami oraz miodu z parafialnej pasieki.

Odpust w Pieczyskach

Warto przypomnieć, że Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Przemiany w Pieczyskach jest uznawane przez wielu za mazowiecką perełkę budownictwa sakralnego. Jego wielowiekowa historia związana jest z faktem pozostawienia przez Maryję odbicia swojej stopy na głazie znajdującym się blisko świątyni. Jest to również pierwszy kościół w województwie mazowieckim wyremontowany z funduszy Unii Europejskiej, dzięki staraniom ówczesnego proboszcza ks. prałata Zdzisława Rogozińskiego. Chociaż świątynia ta ukryta jest wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi, to swoim urokiem przyciąga wielkie rzesze pielgrzymów z całej polski i z zagranicy. Pątnicy, odwiedzający to przepiękne miejsce, modlą się zarówno przed cudownym obrazem Matki Najświętszej (znajdującym się tu od 400 lat), jak również pielgrzymują do Kaplicy Stópki Matki Bożej w lesie pieczyskim.

Ks. Mariusz Zapolski – Proboszcz Parafii w Pieczyskach

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie