Informacje15 sierpnia 2014, 10:00,

Zapraszamy na Odpust w Pieczyskach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Parafia Narodzenia NMP w Pieczyskach k. Grójca serdecznie zaprasza na główny odpust parafialny, który odbędzie się w piątek 15 sierpnia 2014 r. Honorowymi gośćmi odpustu będą w tym roku: znany kaznodzieja i rekolekcjonista ks. PIOTR PAWLUKIEWICZ oraz wybitny polski artysta ANDRZEJ ROSIEWICZ. O godz. 12.00 Ks. Piotr Pawlukiewicz odprawi uroczystą sumę odpustową i wygłosi homilię, a o godz. 13.45 Andrzej Rosiewicz rozpocznie swój koncert piosenek religijno-patriotycznych. W programie odpustu, jak zawsze wiele dodatkowych atrakcji. Między innymi możliwość spróbowania oryginalnych pieczyskich rogali z borówkami oraz miodu z parafialnej pasieki.

Odpust w Pieczyskach

Warto przypomnieć, że Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Przemiany w Pieczyskach jest uznawane przez wielu za mazowiecką perełkę budownictwa sakralnego. Jego wielowiekowa historia związana jest z faktem pozostawienia przez Maryję odbicia swojej stopy na głazie znajdującym się blisko świątyni. Jest to również pierwszy kościół w województwie mazowieckim wyremontowany z funduszy Unii Europejskiej, dzięki staraniom ówczesnego proboszcza ks. prałata Zdzisława Rogozińskiego. Chociaż świątynia ta ukryta jest wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi, to swoim urokiem przyciąga wielkie rzesze pielgrzymów z całej polski i z zagranicy. Pątnicy, odwiedzający to przepiękne miejsce, modlą się zarówno przed cudownym obrazem Matki Najświętszej (znajdującym się tu od 400 lat), jak również pielgrzymują do Kaplicy Stópki Matki Bożej w lesie pieczyskim.

Ks. Mariusz Zapolski – Proboszcz Parafii w Pieczyskach

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje14 sierpnia 2014, 11:00,

Obejrzyj film Tarzan z GOK Tarczyn


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci do kina w Jankach na film Tarzan Król Dżungli. Wyjazd do kina odbędzie się 14 sierpnia 2014 roku o godz. 11.00, z ul. Stępkowskiego 17. Zapisy w GOK lub telefonicznie pod numerem (22) 715 79 62 Cena biletu 14 zł. Zapraszamy na film Tarzan Król Dżungli.

Obejrzyj film Tarzan z GOK Tarczyn

Tarzan Król Dżungli - sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę, znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę, która wraz ze swoim ojcem odwiedza Afrykę. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć, kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie, przed którym tylko on będzie mógł ich obronić.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie