Artykuł partnerski17 lipca 2020, 11:13,

Balony na hel - idealny element aranżacji dziecięcych urodzin

Balony na hel - idealny element aranżacji dziecięcych urodzin

Każdy rodzic, który choć raz organizował imprezę dla najmłodszych przyzna, że dzieci uwielbiają balony na hel. Te popularne dodatki gwarantują mnóstwo frajdy – podczas wdychania tego bezwonnego i bezpiecznego gazu, nasz głos zaczyna się zmieniać, nabierając na moment śmiesznej barwy, ku uciesze rozbawionych maluchów. Dlaczego balonów z helem nie może zabraknąć na przyjęciu urodzinowym chłopca lub dziewczynki?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Balony na hel – same unoszą się w powietrzu!

Jak wiadomo, w przeciwieństwie do zwykłych balonów napełnianych powietrzem – balony na hel mogą same unosić się w powietrzu (ponieważ hel jest lżejszym od powietrza), co jest dla dzieci szczególnie atrakcyjne. Hel jest bezwonnym, bezbarwnym, niepalnym i co najważniejsze nietoksycznym gazem szlachetnym, dzięki czemu jego wdychanie nie jest niebezpieczne, choć oczywiście należy robić to z umiarem.  Wiele osób zastanawia się, czym napełnić balony na hel tym gazem i jak długo będą unosić się w powietrzu? Czas unoszenia się balonu zależy od jego szczelności i rodzaju. Przykładowo, w przypadku zwykłych balonów lateksowych efekt utrzymuje się  do 12 godzin, dlatego napełnienie ich gazem dzień wcześniej nie będzie dobrym pomysłem (nie przetrwają tylu godzin w atrakcyjnym stanie). Jeśli chodzi o niezwykle modne w ostatni sezonie świecące balony LED – czas ich unoszenia jest znacznie krótszy, bo wynosi około 4 godziny. Chcąc wydłużyć żywotność balonowych dekoracji, możemy użyć specjalnych żeli uszczelniających. 

Jak podkreślają eksperci ze sklepu GoDan party, najdłużej utrzymują się foliowe balony na hel – wypełnienie ich helem sprawia, że mogą cieszyć nasze oczy od kilku dni do nawet kilku 2 tygodni! Oczywiście z czasem tracą na objętości i stają się miękkie, ale bez problemu możemy napełnić je gazem dzień przed kinderbalem, bez obaw o utratę kształtu używając w tym celu specjalnej butli z helem. Natomiast musimy liczyć się z tym, że balon foliowy jest nieco droższy od modelu wykonanego z lateksu. Ważna wskazówka: starajmy się nie umieszczać balonów w pobliżu grzejników, optymalna jest dla nich temperatura pokojowa (mocno nagrzane miejsca, mogą negatywnie wpłynąć na wygląd napełnionych gazem dodatków i skrócić ich żywotność).

Jakie balony na hel sprawdzą się na przyjęciu urodzinowym kilkuletniego chłopca, a jakie na kinderbalu dziewczynki? Każdy chłopiec będzie zachwycony, jeśli na imprezie zorganizowanej na jego cześć, pojawią się dekoracje balonowe z Minionkami w roli głównej lub superbohaterem Batmanem. Idealnym dopełnieniem aranżacji będą inne dodatki nawiązujące do tej samej tematyki (np. kubeczki na napoje, talerzyki, girlandy, czy pompony). Starszy chłopiec z pewnością będzie zadowolony, jeśli motywem przewodnim kinderbalu będą kultowe Gwiezdne Wojny lub Harry Potter roztaczający magiczną aurę. Jeśli chodzi o małe księżniczki w wieku przedszkolnym – wciąż ogromną popularnością cieszą się dekoracje dotyczące Świnki Peppy oraz Myszki Mickey. Wśród starszych dziewczynek dużym zainteresowaniem cieszy się Kraina Lodu i Trolle.

Balony na hel – sprawdzą się nie tylko na kinderbalu

Pamiętajmy, że balony do napełniania helem (zarówno lateksowe, jak i foliowe) mogą w istotny sposób różnić się jakością – tak więc kupujmy je tylko w zaufanych sklepach, które cieszą się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów (niejednokrotnie za tę samą cenę możemy otrzymać zupełnie inną jakość). Balony na hel w różnych kształtach i kolorach znajdziemy w GoDan Party – szeroki wybór balonowych dodatków sprawia, że bez problemu wybierzemy modele, które idealnie wpiszą się w tematykę dziecięcych urodzin. Można wykorzystać je zarówno w domu, lokalu, czy w plenerze. Ich zaletą jest natychmiastowy efekt WOW – wystarczy już kilka sztuk, by nadać wnętrzu zabawowego charakteru.

Podsumowując, balony na hel to efektowne i modne dodatki, które uatrakcyjnią nie tylko dziecięce urodziny, ale i wiele innych wydarzeń, jak wesela, imprezy firmowe, eventy, czy pikniki rodzinne. Z pewnością wzbudzą duże zainteresowanie wszystkich uczestników imprezy, wywołując na ich twarzach szeroki uśmiech.

autor/źródło: godanparty.pl

Napisz komentarz

Informacje12 lipca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w żurawinie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w żurawinie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność żurawiny. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w żurawinie pochodzą w 3% z białka, 95% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma żurawina, ile waży żurawina lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w żurawinie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cranberry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Żurawina - kalorie i wartości odżywcze

Żurawina zawiera 46 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g owoców żurawiny można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy żurawina tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała ilość kalorii w żurawinie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie żurawiny wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w żurawinie?

Owoce żurawiny zawierają 0.4 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w owocach żurawiny?

Owoce żurawiny zawierają 12.2 g węglowodanów na 100g.

Ile waży żurawina?

Jesteśmy w trakcie ważenia żurawiny. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g żurawiny.

Ile błonnika jest w owocach żurawiny?

Owoce żurawiny zawierają w sobie 4.6 g błonnika na 100g.
100g owoców żurawiny zawiera ok. 4.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie