Informacje28 października 2017, 09:00,

Bajki z kliszy w Strefie Kultury


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


28 października 2017 roku o godz. 11:00 zapraszamy na Bajki z kliszy do Strefy Kultury. Miejsce: Strefa Kultury Piaseczno, ul. Jarząbka 20/85. Wstęp wolny, obowiązują zapisy - tel. 505 856 699. Pokaz bajek z retro rzutnika oraz zabawy z instruktorem Dominiką Liszewską.

BAJKI Z KLISZY W STREFIE KULTURY

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 października 2017, 15:00,

Rodzina Rapackich-Kowalskich - Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 października 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina nt.: RODZINA RAPACKICH-KOWALSKICH. Miejsce: KDK przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum Konstancina!

RODZINA RAPACKICH-KOWALSKICH - WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Spotkanie poświęcone będzie dwóm rodzinom związanym nierozerwalnym jak dotąd węzłem z willą Blizka w Konstancinie. Tadeusz Rapacki, współwłaściciel Cynkowni Warszawskiej, zbudował ją w 1916 roku na ulicy Słowackiego (dzisiaj Wierzejewskiego) i ze względu na bliskość stacji, kościoła, kasyna i plaży – nazwał Blizka. Gdy jego córka Janina wyszła za mąż za Zbigniewa Kowalskiego działacza łowieckiego i pisarza, losy obu rodzin się połączyły. Rapaccy, a później i obecnie Kowalscy, mieszkają w tym domu już w piątym pokoleniu. Ich fascynującą historię przedstawi Tomasz Kowalski, mieszkaniec willi od 73 lat.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie