Informacje28 października 2017, 15:00,

Rodzina Rapackich-Kowalskich - Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


28 października 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina nt.: RODZINA RAPACKICH-KOWALSKICH. Miejsce: KDK przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum Konstancina!

RODZINA RAPACKICH-KOWALSKICH - WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Spotkanie poświęcone będzie dwóm rodzinom związanym nierozerwalnym jak dotąd węzłem z willą Blizka w Konstancinie. Tadeusz Rapacki, współwłaściciel Cynkowni Warszawskiej, zbudował ją w 1916 roku na ulicy Słowackiego (dzisiaj Wierzejewskiego) i ze względu na bliskość stacji, kościoła, kasyna i plaży – nazwał Blizka. Gdy jego córka Janina wyszła za mąż za Zbigniewa Kowalskiego działacza łowieckiego i pisarza, losy obu rodzin się połączyły. Rapaccy, a później i obecnie Kowalscy, mieszkają w tym domu już w piątym pokoleniu. Ich fascynującą historię przedstawi Tomasz Kowalski, mieszkaniec willi od 73 lat.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 października 2017, 11:54,

Piaseczno zatrzyma czas


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 października zmarł Profesor Zdzisław Mrugalski, znany i ceniony polski zegarmistrz, opiekun i propagator wiedzy o zegarze na Zamku Królewskim w Warszawie.

PIASECZNO ZATRZYMA CZAS

Zamiast symbolicznej minuty ciszy w najbliższy piątek o godzinie 11.15 w wielu miejscach w Polsce, zatrzymane zostaną zegary. 17 września 1939 roku o tej właśnie godzinie, w skutek pożaru, zatrzymał się zegar na wierzy Zygmuntowskiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Profesor pracował w zespole odbudowującym czasomierz. Z tego powodu godzina 11.15 wybrana została jako najodpowiedniejsza do uczczenia pamięci zegarmistrza.

Profesor Zdzislaw Mrugalski, foto zegarkiipasja.pl

Piaseczno przyłącza się do akcji organizowanej przez miłośników zegarmistrzostwa w naszym kraju. Zegar znajdujący się na Ratuszu Miejskim zatrzyma się o wyznaczonej godzinie, a ze względu na zmianę czasu na zimowy, uruchomiony zostanie ponownie już z nowym czasem.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie