Informacje22 marca 2007, 00:00,

Azyl dla kotów w Konstancinie prosi o adoptowanie kotów

Azyl dla kotów w Konstancinie prosi o adoptowanie kotów. Z powodu niezwykle ciężkiej sytuacji i obecności na terenie Azylu ogromnej liczby kotów, muszą z bólem serca zaprzestać przyjmowania nowych zwierząt, przynajmniej do momentu wyadoptowania, co najmniej 30 obecnych pensjonariuszy. Telefony kontaktowe do Kociego Azylu: (022) 754-64-95, (022) 756-48-82, email: azyl101@tlen.pl

Azyl dla kotów w Konstancinie

Azyl dla kotów w Konstancinie to prywatny dom pani Ireny Jarosz. Kotom odstąpiła w nim prawie wszystkie pomieszczenia. Okazuje się, że jest wielu współczujących zwierzętom, ale mało tych, którzy mają odwagę wziąć w opiekę kota, dać mu schronienie - choćby tymczasowe... Zwykle dobre chęci kończą się na telefonie z prośbą o "zrobienie czegoś", bo koło drogi leży potrącony kot lub pod balkonem zdychają małe kotki wyrzucone z piwnicy. Często też okazuje się, że po śmierci opiekunów - starszych ludzi, koty lądują na ulicy. I jedyną osobą, która reagowała na te informacje była nierzadko pani Irena. Zwykle liczy na reakcję instytucji stworzonych do tego celu, ale czasem nie pozostaje nic innego jak przygarnąć zwierzaka. Zawsze czyni to w sytuacjach wyjątkowych. Ale mimo to obecnie znajduje się w azylu ponad 100 kotów.

Cytat z serwisu internetowego Kasi Kowalskiej: Zwierzęta same nie powiedzą nam o swoim cierpieniu, o krzywdzie jaka je spotyka ze strony ludzi. Musimy być czuli na ich los, bacznie przyglądać się, czy wokół nas nie ma zwierząt, które potrzebują naszej pomocy, a jeśli taka sytuacja się zdarzy, bądźmy zawsze gotowi im jej udzielić, być ich głosem w wołaniu o pomoc. Czasami tak niewiele potrzeba, by poprawić czyjś los...

Więcej informacji o Kocim Azylu przeczytacie na ich stronie: 101kotow.koty.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje22 marca 2007, 00:00,

Pędziwiatr wycieczka: Sochaczew żelazowa Wola Błonie

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem pociągową - rowerową. Celem będą tereny na zachód od Warszawy: Sochaczew - żelazowa Wola - Błonie. W planach wycieczki jest zwiedzanie: muzeum kolei wąskotorowej w Sochaczewie, muzeum ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, sanktuarium w Niepokalanowie z muzeum św. Maksymiliana Kolbego oraz muzeum przyklasztornej ochotniczej straży pożarnej. Przewidywany dystans: 45 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Planowana trasa wycieczki:
Sochaczew - Chodakówek - żelazowa Wola - Teresie - Niepokalanów - Bronisławów - Błonie

Osoby zainteresowane wycieczką: Sochaczew - żelazowa Wola - Błonie, spotykają się w niedzielę, 25 marca 2007 (niedziela), o godzinie 08:20. Miejsce spotkania: dworzec PKP przy ulicy Dworcowej. Wyjazd pociągiem do Warszawy o godzinie 8:39. Istnieje także możliwość dołączenia na stacji Warszawa Zachodnia odjazd ze stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 9:31 w kierunku Sochaczewa. Powrót z Błonia w późnych godzinach popołudniowych. Zapraszamy!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
planowana trasa: mapa (.jpg)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno