Informacje17 marca 2016, 19:13,

Apel policji do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka, zwraca się z apelem i prośbą o włączenie się i czynny udział mieszkańców powiatu w sprawy służące poprawie bezpieczeństwa. Dlatego prosimy o przesyłanie na adres mailowy kpp.piaseczno@policja.waw.pl wszelkich informacji, uwag i postulatów mogących służyć wspólnej sprawie jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

APEL DO MIESZKAŃCÓW POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Naszą misją jest służyć mieszkańcom, by jeszcze lepiej wywiązać się z zadań statutowych pragniemy włączyć wszystkich mieszkańców do działania na rzecz naszego powiatu. Oczekujemy zarówno na uwagi i wnioski, ale przede wszystkim zależy nam na uzyskiwaniu na bieżąco informacji o zagrożeniach z jakimi spotykają się mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego.

Pod adresem mailowym kpp.piaseczno@policja.waw.pl oczekujemy na wszelkie sygnały mogące służyć poprawie bezpieczeństwa. Każda informacja o niebezpiecznych miejscach, środowiskach czy działaniach wymierzonych w bezpieczeństwo mieszkańców nie pozostanie bez odpowiedzi. Przesyłane informacje mogą być również anonimowe.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje21 marca 2016, 08:00,

II edycja Katolickiej Szkoły pod Żaglami Powiat Piaseczyński

Po raz drugi organizowana jest Katolicka Szkoła pod Żaglami dla młodzieży z terenu powiatu piaseczyńskiego. Tym razem do projektu zgłosiło się ponad 100 gimnazjalistów w wieku 14 - 15 lat.

II EDYCJA KATOLICKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI POWIAT PIASECZYŃSKI

Przez cały 2016 rok angażują się oni w działania na rzecz wolontariatu. Następnie z tej grupy wyłonionych zostanie 32 najaktywniejszych wolontariuszy, którzy popłyną w rejs dookoła Europy żaglowcem STS Pogoria w formule szkoły pod żaglami. Rejs będzie trwał w okresie od maja do czerwca 2017r. Na pokładzie odbywać się będą normalne zajęcia lekcyjne tak, by młodzież realizowała program szkolny (tylko w bardziej nietypowych warunkach).

II EDYCJA KATOLICKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI POWIAT PIASECZYŃSKI

- Jak co roku, prosimy Państwa o przekazanie 1% podatku, który w całości zasila budżet projektu. Dzięki zebranym środkom w ramach 1% możliwe jest częściowe sfinansowanie miesięcznego rejsu żaglowcem STS Pogoria - zachęcają organizatorzy KSPŻ. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Wypłyń na głębię oraz partnera - Stowarzyszenie Rodziców TU z Zalesia Górnego w formule non-profit. Materiały filmowe z I edycji KSPŻ, jaka miała miejsce w maju 2015 roku, dostępne na stronach www.facebook.com/Kspz1 oraz www.kspz.org.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie