Informacje21 marca 2016, 08:00,

II edycja Katolickiej Szkoły pod Żaglami Powiat Piaseczyński

Po raz drugi organizowana jest Katolicka Szkoła pod Żaglami dla młodzieży z terenu powiatu piaseczyńskiego. Tym razem do projektu zgłosiło się ponad 100 gimnazjalistów w wieku 14 - 15 lat.

II EDYCJA KATOLICKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI POWIAT PIASECZYŃSKI

Przez cały 2016 rok angażują się oni w działania na rzecz wolontariatu. Następnie z tej grupy wyłonionych zostanie 32 najaktywniejszych wolontariuszy, którzy popłyną w rejs dookoła Europy żaglowcem STS Pogoria w formule szkoły pod żaglami. Rejs będzie trwał w okresie od maja do czerwca 2017r. Na pokładzie odbywać się będą normalne zajęcia lekcyjne tak, by młodzież realizowała program szkolny (tylko w bardziej nietypowych warunkach).

II EDYCJA KATOLICKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI POWIAT PIASECZYŃSKI

- Jak co roku, prosimy Państwa o przekazanie 1% podatku, który w całości zasila budżet projektu. Dzięki zebranym środkom w ramach 1% możliwe jest częściowe sfinansowanie miesięcznego rejsu żaglowcem STS Pogoria - zachęcają organizatorzy KSPŻ. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Wypłyń na głębię oraz partnera - Stowarzyszenie Rodziców TU z Zalesia Górnego w formule non-profit. Materiały filmowe z I edycji KSPŻ, jaka miała miejsce w maju 2015 roku, dostępne na stronach www.facebook.com/Kspz1 oraz www.kspz.org.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje19 marca 2016, 10:00,

Wielkanocne warsztaty plastyczne i Wielkanocne Targi Żywieniowe

19 marca 2016 roku Fundacja Strefa Kultury zaprasza dzieci na wielkanocne warsztaty plastyczne, które odbędą się podczas Wielkanocnych Targów Żywieniowych w Karczmie Smaczna Chata.

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE I WIELKANOCNE TARGI ŻYWIENIOWE

W Piasecznie przy ul. Kruczkowskiego 8a w sobotni dzień będą państwo mogli zakupić specjały podczas Wielkanocnych Targów Żywieniowych zaplanowanych w godz. 10.00-16.00. Najmłodsi swoją energię spożytkować będą mogli na bezpłatnych warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, które odbędą się w godz. 11.00-13.00. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod nr tel. 690 65 65 95

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE I WIELKANOCNE TARGI ŻYWIENIOWE

Organizatorem Targów są Impresja Rękodzieło oraz Karczma Smaczna Chata, zaś warsztatów wielkanocnych Fundacja Strefa Kultury.