Informacje28 września 2014, 18:00,

Anna Pelc Obrazy - wystawa w Galerii Przystanek Piaseczno

28 września 2014 roku o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy wernisaż wystawy inaugurujący nowy sezon wystawienniczy w Galerii Przystanek. Będzie można obejrzeć wystawę Anny Pelc pt.: Obrazy. Miejsce: Galeria Przystanek, Pl.Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2014 roku. Anna Pelc w swoim malarstwie prowadzi subtelną grę z obrazowaniem i możliwością przedstawienia. Płótna często są nieczytelne, zamazane, tylko we fragmentach odnajdujemy formy i kształty, które możemy zidentyfikować. Właśnie ta nieczytelność obrazu powoduje, ze mamy wrażenie pewnej dychotomii. Z jednej strony mamy abstrakcyjne, często monochromatyczne płótna. Te same płótna jednak są właśnie paradoksalnie obrazowaniem - wizualnym przedstawieniem refleksji artystki nad sobą i otaczającym ją światem. Często ta refleksja jest gorzka, trudna do uchwycenia, i takie są również te obrazy – próbują uchwycić nieuchwytne, przez co często są one skazane na porażkę. Jednak porażka ta jest ich zaletą, generuje wiele ciekawych, intuicyjnych malarskich rozwiązań. To malarstwo zaskakuje, unika ciasnych ram i zaszufladkowania – lawiruje między abstrakcją a przedstawieniem. Nie daje łatwych odpowiedzi ale przede wszystkim skłania do refleksji.

Anna Pelc Obrazy - wystawa w Galerii Przystanek Piaseczno

ANNA PELC (ur. 1984) absolwentka ASP w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Uniwersidad der Kunste w Berlinie. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Berlinie, we Francji i na Węgrzech. Wystawy indywidualne FAZA FALLICZNA / Galeria Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej / Warszawa 23.3.-7.4.2012 MAMA SONG / Galeria 022 DAP / Warszawa 9.2011 WAVE / Universidad Der Kunste / Berlin 7.2009 Wystawy zbiorowe BRAWO ŚLICZNIE / Galeria Radna 6/8 / Warszawa 19.9.2014 KONFTONTACJE / Galeria KDK / Konstancin / 11.2013 - 1.2014 SADEK / KORDEGARDA / Warszawa 05.2013 MoMA GUERILLA VIDEO / Pracownia Blok Żab. / Noc Muzeów / Warszawa 5.2013 W STRONĘ NOWEGO / Auchan / Dom Kultury w Piasecznie 26.11- 3.11.12 VIDEOGAGA / Cafe Kulturalna / PKiN Warszawa 13.5.2012 PLAKATY / Muzeum Plakatu w Wilanowie, II nagroda 8.2009 WOLFIENINE / Galeria Kolcsey Convention Centre / a-i-r Debrecen / Węgry 8.2008 - 1.2009 Publikacje/seminaria Macierzyństwo z perspektywy twórczości kobiet-artystek, wprowadzenie do wykładu / Mama Cafe / Fundacja Mama 28.11.2012 Macierzyństwo z perspektywy kobiet-artystek / seminarium Women Matter / Studio /s/praw kobiet, Piaseczno 29.9.2012 Macierzyństwo w historii kultury I sztuki / wykład / Warszawski Festiwal Sztuki 8.2011 WAVE /instalacja, opublikowana w: „Mediatin Space. Soft geometries. Textile structures. Body architecture“. GabiSchilig Merz&Solitude 10.2009 / Stuttgart Strona internetowa: www.annapelc.com

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje28 września 2014, 14:30,

Baśń o Krawcu Niteczce - Teatr Cha Cha Hi Hi He He w Piasecznie

28 września 2014 roku o godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr Cha Cha Hi Hi He He i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Baśń o Krawcu Niteczce według Kornela Makuszyńskiego. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona.

Baśń o Krawcu Niteczce - Teatr Cha Cha Hi Hi He He w Piasecznie

Baśń o Krawcu Niteczce Teatr Cha Cha Hi Hi He He - rozśpiewane przygody przesympatycznego krawca Niteczki i jego druha - Stracha za wróble. Krawiec trafia do miasteczka o nazwie Pogodne, ale na miejscu okazuje się, że tam od niejakiego czasu nieustannie leje deszcz. Jakby tego było mało Królewna całymi dniami płacze, przez co jeszcze więcej jest wszędzie wody. Niteczka rusza na pomoc. Spektakl otrzymał nagrodę główną - Złotą Kurtynę oraz nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę Stracha Na Wróble- na Festiwalu "Totalnie Teatralnie" w Grodzisku Mazowieckim.