Informacje7 czerwca 2009, 00:00,

ANNA JURKSZTOWICZ - Wtorek Jazzowy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 9 czerwca 2009 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi ANNA JURKSZTOWICZ (Perły bez kolczyka - piosenki jazzowe) z zespołem w składzie: Anna Jurksztowicz (śpiew), Krzesimir Dębski (piano, skrzypce), Arek Wiech (gitara), Mariusz Bogdanowicz (kontrabas), Radzimir Dębski (piano), Leszek Matecki (gitara), Tomek Wachnowski (vocal). Wstęp na jazzowy koncert 15 złotych. Zapraszamy mieszkańców na najbliższy Jazzowy Wtorek w Piasecznie.


Anna Jurksztowicz - Ostatnia Przedwojenna Miłość

Anna Jurksztowicz to wokalistka jazzowa i piosenkarka, także producentka muzyczna. Absolwentka Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w 1975 w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej "Musicus Poloniensis", w którym śpiewała do 1980.W latach 1980-84 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła z nią w Konkursie Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w latach 1980-1981 i w 1984 roku. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą "Sami Swoi". Uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner Pozłacany warkocz i suity K. Zgrai Kurpie. Zrealizowała recitale tv: Ballady jazzowe, Gospel i spirituals oraz Jazz Production. Współpracowała także z poznańskim zespołem "Spirituals and Gospel Singers". Z zespołami tymi dokonała nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji. Występuje także z programami rozrywkowymi dla dzieci. Wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka Zima lubi dzieci. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki (TVP), Na dobre i na złe (TVP), Ranczo (TVP). Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt. Modern Classics from Poland jej firma wydawnicza Si Music promuje twórczość kompozytorską.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 czerwca 2009, 00:00,

Europejskie Spotkanie Muzyczne Konstancin 2009 II Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniach od 11 do 15 czerwca 2009 roku Konstancin-Jeziorna po raz kolejny wypełni muzyka w wykonaniu uczestników II Młodzieżowego Festiwalu Muzyki Kameralnej pod nazwą EUROPEJSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie. Projekt Festiwalu realizują osoby na co dzień związane z tą instytucją: Agnieszka Kiniorska, Katarzyna Skrzypczak oraz Dyrektor Festiwalu - Małgorzata Szanduła.

Europejskie Spotkanie Muzyczne Konstancin 2009 II Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej

Europejskie Spotkania Muzyczne to jedna z największych tego typu imprez w Konstancinie-Jeziornie i jak do tej pory jedyny festiwal o zasięgu międzynarodowym w naszym mieście, który jest również promocją polskiej muzyki, kultury oraz naszego regionu. Obejmując Honorowy Patronat swoje uznanie dla Festiwalu wyrazili: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Adam Dąbek oraz Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Marek Skowroński. Impreza organizowana jest przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Patroni medialni Festiwalu to: TVP KULTURA, Radio dla Ciebie, ITV Piaseczno, Twoja Muza, UK Raport, Kurier Południowy oraz po raz pierwszy NASZE MIASTO.

Festiwal Europejskie Spotkania Muzyczne, organizowany jest po raz drugi i uczestniczyć w nim będą dziecięce i młodzieżowe zespoły kameralne z 8 krajów europejskich. Podczas dwóch dni prezentacji festiwalowych (12 i 13 czerwca) wystąpią młodzi artyści z Austrii, Czech, Holandii, £otwy, Niemiec, Szwecji i Ukrainy, a także uczniowie Szkoły Muzycznej w Konstancinie, z przygotowanym specjalnie na tę okazję programem. W ramach imprezy odbywać się będą również warsztaty orkiestrowe i chóralne oraz spotkania pedagogów poświęcone edukacji muzycznej w krajach europejskich.

Wydarzeniami artystycznymi tegorocznej edycji będą koncerty wybitnych polskich kameralistów: 12 czerwca 2009 r. o godz. 16:30 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Konstancinie odbędzie się koncert zespołu Canor Anticus, pod kierunkiem Marcina Zalewskiego, który wykona polską muzyką dawną na oryginalnych instrumentach historycznych. Podczas drugiego koncertu, 13 czerwca 2009 r. o godz. 16:30 w amfiteatrze konstancińskiego parku zdrojowego publiczność będzie mogła usłyszeć muzykę polskiego kompozytora Michała Lorenca w wykonaniu zespołu Des Orient z udziałem wybitnego polskiego akordeonisty Klaudiusza Barana.

Zwieńczeniem EUROPEJSKICH SPOTKAń MUZYCZNYCH, będzie Finałowy Koncert Festiwalowy, na którym zaprezentują się zespoły z wszystkich krajów, wystąpi Chór i Orkiestra Festiwalowa złożona ze wszystkich uczestników, pod batutą Andrzeja Borzyma. Koncert ten będzie miał miejsce w niedzielę 14 czerwca 2009r. o godzinie 15:00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Wszystkie prezentacje i koncerty festiwalowe są otwarte dla szerokiej publiczności, a wstęp bezpłatny. Zapraszamy zatem do skorzystania z fantastycznej okazji obcowania z młodzieńczą ekspresją oraz profesjonalnym warsztatem i osobowością artystów występujących na tegorocznym Festiwalu. Mamy nadzieję, że idea wspólnego wykonawstwa i gry zespołowej zjednoczy młodzież europejską wokół uniwersalnego języka sztuki, a Festiwal podobnie jak w roku ubiegłym stanie się świętem muzyki i młodości. Szczegóły na stronie: www.youthfestival.eu Zapraszamy na Youthfestiwal Konstancin.
autor/źródło: Katarzyna Skrzypczak - Biuro Festiwalowe Szkoła Muzyczna w Konstancinie

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie