Informacje8 czerwca 2009, 00:00,

Europejskie Spotkanie Muzyczne Konstancin 2009 II Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Konstancinie

W dniach od 11 do 15 czerwca 2009 roku Konstancin-Jeziorna po raz kolejny wypełni muzyka w wykonaniu uczestników II Młodzieżowego Festiwalu Muzyki Kameralnej pod nazwą EUROPEJSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie. Projekt Festiwalu realizują osoby na co dzień związane z tą instytucją: Agnieszka Kiniorska, Katarzyna Skrzypczak oraz Dyrektor Festiwalu - Małgorzata Szanduła.

Europejskie Spotkania Muzyczne to jedna z największych tego typu imprez w Konstancinie-Jeziornie i jak do tej pory jedyny festiwal o zasięgu międzynarodowym w naszym mieście, który jest również promocją polskiej muzyki, kultury oraz naszego regionu. Obejmując Honorowy Patronat swoje uznanie dla Festiwalu wyrazili: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Adam Dąbek oraz Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Marek Skowroński. Impreza organizowana jest przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Patroni medialni Festiwalu to: TVP KULTURA, Radio dla Ciebie, ITV Piaseczno, Twoja Muza, UK Raport, Kurier Południowy oraz po raz pierwszy NASZE MIASTO.

Festiwal Europejskie Spotkania Muzyczne, organizowany jest po raz drugi i uczestniczyć w nim będą dziecięce i młodzieżowe zespoły kameralne z 8 krajów europejskich. Podczas dwóch dni prezentacji festiwalowych (12 i 13 czerwca) wystąpią młodzi artyści z Austrii, Czech, Holandii, £otwy, Niemiec, Szwecji i Ukrainy, a także uczniowie Szkoły Muzycznej w Konstancinie, z przygotowanym specjalnie na tę okazję programem. W ramach imprezy odbywać się będą również warsztaty orkiestrowe i chóralne oraz spotkania pedagogów poświęcone edukacji muzycznej w krajach europejskich.

Wydarzeniami artystycznymi tegorocznej edycji będą koncerty wybitnych polskich kameralistów: 12 czerwca 2009 r. o godz. 16:30 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Konstancinie odbędzie się koncert zespołu Canor Anticus, pod kierunkiem Marcina Zalewskiego, który wykona polską muzyką dawną na oryginalnych instrumentach historycznych. Podczas drugiego koncertu, 13 czerwca 2009 r. o godz. 16:30 w amfiteatrze konstancińskiego parku zdrojowego publiczność będzie mogła usłyszeć muzykę polskiego kompozytora Michała Lorenca w wykonaniu zespołu Des Orient z udziałem wybitnego polskiego akordeonisty Klaudiusza Barana.

Zwieńczeniem EUROPEJSKICH SPOTKAń MUZYCZNYCH, będzie Finałowy Koncert Festiwalowy, na którym zaprezentują się zespoły z wszystkich krajów, wystąpi Chór i Orkiestra Festiwalowa złożona ze wszystkich uczestników, pod batutą Andrzeja Borzyma. Koncert ten będzie miał miejsce w niedzielę 14 czerwca 2009r. o godzinie 15:00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Wszystkie prezentacje i koncerty festiwalowe są otwarte dla szerokiej publiczności, a wstęp bezpłatny. Zapraszamy zatem do skorzystania z fantastycznej okazji obcowania z młodzieńczą ekspresją oraz profesjonalnym warsztatem i osobowością artystów występujących na tegorocznym Festiwalu. Mamy nadzieję, że idea wspólnego wykonawstwa i gry zespołowej zjednoczy młodzież europejską wokół uniwersalnego języka sztuki, a Festiwal podobnie jak w roku ubiegłym stanie się świętem muzyki i młodości. Szczegóły na stronie: www.youthfestival.eu Zapraszamy na Youthfestiwal Konstancin.
autor/źródło: Katarzyna Skrzypczak - Biuro Festiwalowe Szkoła Muzyczna w Konstancinie

Informacje9 czerwca 2009, 00:00,

Wycieczka rowerowa do CZERSKA z Pędziwiatr Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na tym razem czwartkową i świąteczną wycieczkę rowerową do CZERSKA. Tym razem odwiedzicie przepiękne tereny gminy Góra Kalwaria oraz zobaczycie Zamek w Czerku. Są zainteresowani? Nie traćcie czasu i jedzcie na wycieczkę rowerową! :-)

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 11 czerwca 2009 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno