Informacje25 listopada 2013, 00:00,

Andrzejkowe spotkanie z Wiolettą Piasecką

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na Andrzejkowe spotkanie z wróżką Wiolettą Piasecką, które odbędzie się w środę 27 listopada 2013 roku, o godz. 9:30 w Oddziale dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie, natomiast o godz. 11:00 w Filii Piaseczno Osiedle przy ul. Szkolnej 9 w Piasecznie. Zapraszam na andrzejkowe spotkanie.

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE Z WIOLETT¡ PIASECK¡

Wioletta Piasecka to pisarka z Elbląga, autorka książek dla najmłodszych czytelników. Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym. Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia, Baśniowa biografia Andersena 2001 rok, oraz serii książek, w skład, której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki, Bajka o królewnie, W poszukiwaniu szczęścia, Dawno temu..., Domek marzeń, Włóczęga, Kluseczka, Kosmiczna przygoda, Księżniczka dziecięcych serc.

Wioletta Piasecka w swe opowieści wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienie teatralne. www.wiolettapiasecka.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 listopada 2013, 00:00,

Film POLOWANIE w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 27 listopada 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu pt.: POLOWANIE, w reżyserii Thomasa Vinterberga. Wstęp: od 1 kwietnia do końca 2013 roku bezpłatnie w związku z dotacją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zapraszamy.

FILM POLOWANIE W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM W GÓRZE KALWARII

POLOWANIE to nominowany do Złotej Palmy i BAFTA thriller Thomasa Vinterberga (Festen), uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku. Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria