Informacje18 maja 2013, 00:00,

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie oraz Fundacja Dla Dzieci zapraszają 19 maja 2013 roku w godz. 12.00-18.00 na imprezę plenerową AKCJA RYNEK. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 - spotkanie z Fundacją Dla Dzieci - w programie m.in. spotkanie z rzeźbiarzem Andrzejem Renesem oraz konkursy i zabawy muzyczne. Następnie o godz. 17.00 odbędzie się koncert "O! Polskie przeboje" - piosenki krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w wykonaniu uczniów Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy na Akcję Rynek.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

W programie Akcji Rynek w Piasecznie:

- koncert zespołu Kolorofonia
- godz. 17.00 - koncert „O! Polskie przeboje” - piosenki krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w wykonaniu uczniów C K w Piasecznie, opieka artystyczna: Magdalena Sobieniecka
- pokaz samochodów filmowych (BATMOBIL, GREEN HORNET, Z£OMEK) z kolekcji Rafała Karwowskiego(link)
- pokaz żonglerki oraz mini warsztaty żonglerki w wykonaniu Miłosz Bałdyga Band
- wystawa fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Foto żart"
- interaktywny konkurs plastyczny prowadzony przez gościa specjalnego, wybitnego rzeźbiarza, autora m.in. statuetki Wiktora: Andrzeja Renesa
- aukcje charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Dla Dzieci, które poprowadzi Małgorzata Pieńkowska - aktorka teatralna i filmowa. Na aukcjach będę wystawione: - obraz znanej malarki Bogny Jarzemskiej "Słoneczniki", koszulka piłkarska z autografami znanych aktorów i sportowców, gadżety z serialu "M jak miłość" a autografami aktorów
- kiermasz używanych książek
- kiermasz wyrobów ceramicznych i prac wykonanych przez dzieci - podopiecznych Fundacji
- kiermasz ciast i ciasteczek, również dla alergików
- gry i konkursy z nagrodami
- smaczne, swojskie jedzenie oraz kawa
- inne atrakcje dla dzieci

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE

Podczas Akcji Rynek godz. 15.00, Gmina Piaseczno zorganizuje dla mieszkańców specjalne stoisko informacyjne Czysta Gmina Piaseczno. Konsultanci, między godziną 15.00 a 18.00, będą odpowiadać na pytania mieszkańców związane ze zmianami w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Piaseczno, udzielać porad jak prawidłowo wypełnić deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz przekazywać ulotki z najważniejszymi informacjami. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli pobrać deklaracje. Stoisko będzie specjalnie oznakowane roll-upem z hasłem "Czysta Gmina Piaseczno to nowy sposób na odpady".
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje19 maja 2013, 00:00,

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zawodnicy KS Hubertus nie mieli sobie równych podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Badmintonie, które odbyły się 11 maja w Ornecie. Podczas najważniejszego turnieju w sezonie dla młodzików podwójne złoto zdobył Adam Szolc (w grze pojedynczej i podwójnej), Dorota Matysiak zdobyła złoto w grze pojedynczej i srebro w grze podwójnej. Brązowe medale wywalczyli - Michał Matysiak wraz z Frankiem Ebertem (w grze podwójnej), Mikołaj Jóźwiak wraz z Aleksandrem Wyżykowskim (w grze podwójnej) oraz Dominik Telakowiec wraz z Natalią Strzelczyk (w grze mieszanej).

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Hubertusa nie pozostawili złudzeń konkurencji, pewnie tryumfując. Zdobyli 15,5 pkt, wyprzedzając UKSB Milenium aż o 6 punktów, a 3 drużynę w klasyfikacji drużynowej KS Masovia Płock o 8 punktów. Punkty dla klubu zdobyły również dziewczynki w grze podwójnej: Kasia Gęsicka wraz z Adą Sobiecką, chłopcy w grze podwójnej: Dominik Telakowiec wraz z Mateuszem Ziemłą oraz w grze mieszanej Mateusz Ziemła wraz z Kasią Gesicką, co również w znacznej mierze przyczyniło się do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej.

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

Do coraz większych sukcesów zawodników sekcji badmintona KS Hubertus, oprócz wspaniałej pracy trenerki Katarzyny Garbackiej, przyczynia się niewątpliwie wsparcie sponsorów, czyli przede wszystkim firmy Yamato i współpracującej z nią firmy Promis Piotra Wyżykowskiego. Firma Promis zakupiła na potrzeby treningowe badmintonistów nowoczesną maszynę Leopard Pro, służącą do precyzyjnego, automatycznego nagrywania lotek w celu efektywnego ćwiczenia różnego typu zagrań. Również dzięki finansowemu wsparciu firmy Promis i firmy Apal możliwy jest udział wszystkich licencjonowanych zawodników KS Hubertus w najważniejszych zawodach krajowych.
autor/źródło: Stanisław Szczyciński

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie