Informacje19 maja 2013, 00:00,

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

Zawodnicy KS Hubertus nie mieli sobie równych podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Badmintonie, które odbyły się 11 maja w Ornecie. Podczas najważniejszego turnieju w sezonie dla młodzików podwójne złoto zdobył Adam Szolc (w grze pojedynczej i podwójnej), Dorota Matysiak zdobyła złoto w grze pojedynczej i srebro w grze podwójnej. Brązowe medale wywalczyli - Michał Matysiak wraz z Frankiem Ebertem (w grze podwójnej), Mikołaj Jóźwiak wraz z Aleksandrem Wyżykowskim (w grze podwójnej) oraz Dominik Telakowiec wraz z Natalią Strzelczyk (w grze mieszanej).

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Hubertusa nie pozostawili złudzeń konkurencji, pewnie tryumfując. Zdobyli 15,5 pkt, wyprzedzając UKSB Milenium aż o 6 punktów, a 3 drużynę w klasyfikacji drużynowej KS Masovia Płock o 8 punktów. Punkty dla klubu zdobyły również dziewczynki w grze podwójnej: Kasia Gęsicka wraz z Adą Sobiecką, chłopcy w grze podwójnej: Dominik Telakowiec wraz z Mateuszem Ziemłą oraz w grze mieszanej Mateusz Ziemła wraz z Kasią Gesicką, co również w znacznej mierze przyczyniło się do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej.

Sukces KS Hubertus - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

Do coraz większych sukcesów zawodników sekcji badmintona KS Hubertus, oprócz wspaniałej pracy trenerki Katarzyny Garbackiej, przyczynia się niewątpliwie wsparcie sponsorów, czyli przede wszystkim firmy Yamato i współpracującej z nią firmy Promis Piotra Wyżykowskiego. Firma Promis zakupiła na potrzeby treningowe badmintonistów nowoczesną maszynę Leopard Pro, służącą do precyzyjnego, automatycznego nagrywania lotek w celu efektywnego ćwiczenia różnego typu zagrań. Również dzięki finansowemu wsparciu firmy Promis i firmy Apal możliwy jest udział wszystkich licencjonowanych zawodników KS Hubertus w najważniejszych zawodach krajowych.
autor/źródło: Stanisław Szczyciński

Informacje19 maja 2013, 00:00,

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na XIX Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. Tegoroczna impreza odbędzie się 21 maja 2013 roku w sali Domu Parafialnego Parafii Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego 10) w godzinach 10.00 - 15.00. W festiwalu wezmą udział przedszkolaki z placówek Gminy Piaseczno. Celem festiwalu jest promowanie treści ekologicznych poprzez działalność artystyczną i dobrą zabawę. Zapraszamy.

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej

Kolejność występów podczas festiwalu:

Blok I – godz. 10.00 – 11.00
1. Przedszkole Chatka Puchatka