Informacje28 września 2013, 00:00,

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na akcję Rynek Godz. 15.00, która odbędzie się 29 września 2013 roku o godz. 15.00. Podczas niedzielnej akcji, odbędzie się koncert kataryniarzy, występ Grupy Dobrej Nowiny Ad Hoc ze spektaklem muzycznym Efekt Motyla. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na akcję Rynek Godz. 15.00

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

Niecodziennym punktem programu będzie koncert kataryniarzy, a o 16.15. wystąpi Grupa Dobrej Nowiny Ad Hoc działająca przy parafii św. Anny ze spektaklem muzycznym "Efekt Motyla". Ponadto Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie prowadzić będzie kampanię Przyłącz się a Robert Moskwa zadba o niezwykle ciekawą i pouczającą Strefę Bezpieczeństwa. Robert Moskwa będzie uczył kobiety w różnym wieku jak skutecznie bronić się przed ewentualnymi napastnikami. Zostaną poruszone tematy związane z samoobroną, psychologią zagrożenia, strategią i taktyką działania.

Efekt Motyla
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje26 września 2013, 00:00,

Dni Energii i Zielonych Dachów w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym jest prąd? Dlaczego ptaki mogą siedzieć na liniach wysokiego napięcia? Czy słońce może mi ogrzać wodę? A czy istnieją baterie, które się nigdy nie kończą? Czy wiatr może sprawić, że żarówki zaczną się świecić? Czym są zielone dachy? 28 września 2013 roku na Rynku Miejskim w Piasecznie odbędą się Dni Energii i Zielonych Dachów! Rozpoczynamy o godzinie 11.00. Co godzinę przygotowano inny konkurs. Bawimy się razem do godziny 18.00. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta i Gminy Piaseczno – Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej. Partnerem imprezy jest EDUFUN www.edufun.pl

DNI ENERGII I ZIELONYCH DACHÓW W PIASECZNIE

Impreza będzie miała charakter edukacyjnego pikniku rodzinnego. Będziemy promowali wiedzę o energii, jej pozyskiwaniu i oszczędzaniu. Dostępnych będzie wiele stanowisk edukacyjno-eksperymentatorskich, na których każdy będzie mógł przekonać się, że nauka wyłożona w przystępny sposób i poparta doświadczeniami i eksperymentami, jest naprawdę ciekawa i prosta. Przewidzieliśmy wiele atrakcji! Wszystkich chętnych zapoznamy z elektrycznością, sprawdzimy czym jest ładunek elektryczny, przekażemy elektryzującego „żółwika”, a nawet wywołamy własny piorun. Chcesz dowiedzieć się, jak i dlaczego świeci żarówka, czym się różni od świetlówki i czy może nigdy nie gasnąć? Odpowiedzi w formie eksperymentu należy szukać podczas pikniku! Uczestnicy imprezy dowiedzą się jak oszczędzać energię. Czy warto używać świetlówek energooszczędnych, w jaki sposób wietrzyć pokój, gotować, ładować telefon, a nawet myć zęby – tak by oszczędzać energię.

DNI ENERGII I ZIELONYCH DACHÓW W PIASECZNIE

A jeśli potrzeba będzie więcej prądu? Zrobimy go na miejscu! Doskonała zabawa będzie możliwa przy stanowisku, na którym zamienimy energię mechaniczną w elektryczną. Wyzwanie to dedykujemy każdemu któremu zmęczenie jest niestraszne, a odwaga to jego drugie imię! Znajdzie się też i atrakcja dla osób nie lubiących wysiłku … bo jak się okaże, nie zawsze, żeby wytworzyć prąd trzeba używać siły! Przekonamy każdego, że fizyka zasługuje na miano życiowego pomocnika! Słońce czy ziemniak? Wiatr czy cytryna? A może kiszony ogórek? Skonstruujemy własną baterię – ekologiczną. Chcesz się dowiedzieć co zasili? Czekamy na Ciebie na rynku Miejskim!

DNI ENERGII I ZIELONYCH DACHÓW W PIASECZNIE

Uczestnicy pikniku będą mogli odkryć tajniki oczyszczania i uzdatniania wody. Sprawdzimy czy woda z jeziora nadaje się do picia, oraz jak przy użyciu chemicznych i fizycznych środków oczyścić można ją oczyścić. Nie zabraknie i atrakcji dla prawdziwych konstruktorów! Dla tych, którzy uwielbiają tworzyć, będzie dostępne stanowisko budowy silników. Z gwoździ, drucików, korków i zapałek??? Da się!!!

DNI ENERGII I ZIELONYCH DACHÓW W PIASECZNIE

Przez cały czas pikniku dostępna będzie Strefa Malucha, gdzie dzieci będą mogły dać upust swojej fantazji. Przy wielkich klockach, bujankach, trampolinie i kolorowankach każdy Maluch będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Do tego każdy z maluchów przy pomocy własnych raczek zostawi swój ślad na wielkiej tablicy dedykowanej Dniom Energii i Zielonych Dachów.

DNI ENERGII I ZIELONYCH DACHÓW W PIASECZNIE

Przygotowane zostaną również stanowiska eksperckie. To tam będziemy mogli porozmawiać z prawdziwymi ekspertami. Opowiedzą nam czym są zielone dachy, jak zbudowane są panele fotowoltaiczne i jak działają pompy ciepła. Przyjrzymy się z bliska modelowi wiatraka, zobaczymy czym różnią się turbiny pionowe od poziomych. Jesteśmy przekonani, że pogoda nas nie zawiedzie, i że będzie świecić piękne słońce. Słońce, które napędzi roboty gotowe do wyścigów, a wszystko przy wyjaśnieniu zasad działania ogniwa fotowoltaicznego.

Na koniec, na ochłodę proponujemy stanowisko z ciekłym azotem. Zimno, zimniej, najzimniej. Cząsteczki materii już są prawie w bezruchu. Co się wtedy dzieje? Guma się łamie, kwiat kruszy, powietrze robi kałużę. Już nic nie będzie jak dawniej… Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pikniku. Przygotowano szereg konkursów, zabaw i występów na scenie. Zabawę będą nam uprzyjemniać gigantyczne banki mydlane.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie