Informacje16 lipca 2012, 00:00,

Akcja bezpłatnego chipowania zwierząt

Urząd Gminy Lesznowola we współpracy z lekarzami weterynarii, realizując postanowienia Uchwały Nr 177/XIV/2012 Rady Gminy Lesznowola z dnia 9 marca 2012r. w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lesznowola w 2012 roku, informuje o akcji bezpłatnego znakowania (chipowania) zwierząt.

Akcja bezpłatnego chipowania zwierząt

Chipowanie jest zabiegiem bezbolesnym, polegającym na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikrochipu z numerem, który następnie zostanie umieszczony w bazie danych wraz z danymi osobowymi właściciela. Czynność ta pozwala na natychmiastową interwencję w momencie ewentualnego zaginięcia zwierzęcia i tym samym odnalezienie jego właściciela. Właściciel każdego czworonoga, otrzyma specjalny kod kreskowy łatwy do wklejenia do książeczki zdrowia zwierzęcia.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania jest:
- wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia,
- okazanie dowodu tożsamości, w celu potwierdzenia faktu zameldowania na terenie Gminy Lesznowola,
- okazanie książeczki szczepień (pies powinien być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie), rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

Llista lecznic, w których można dokonać bezpłatnego chipowania:
1) Gabinet Weterynaryjny ARKA, ul. Motocyklistów 8, 05-506 Władysławów, tel. 22 736 26 83
2) Klinika Weterynaryjna REDLINE - Leczenie i Rehabilitacja Zwierząt, ul. £ączności 2G, 05-552 £azy, tel. 22 75 777 74
3) Przychodnia Weterynaryjna CANIS-WET s.c. Agata Komor i Anna Wysmolińska, ul. Graniczna 37, 05-500 Nowa Iwiczna, tel. 22 498 35 52
4) Gabinet Weterynaryjny Robert Marczak, ul. Krasickiego 141, 05-515 Nowa Wola, tel. 510 123 909
5) Gabinet Weterynaryjny Wojciech Szymański, ul. GRN 66, 05-506 Lesznowola, tel. 22 757 93 15, 602 109 104

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola lub u lekarzy weterynarii biorących udział w akcji.
Tematy:Lesznowola

Informacje16 lipca 2012, 00:00,

Akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym

17 lipca 2012 roku o godzinie 12.00, odbędzie się akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym przy ul. Kopernika. Organizatorzy, zapraszają do akcji wszystkich chętnych z grabiami (kapsle i pety zostaną usunięte). W akcji zapowiedzieli udział samorządowcy mieszkający w Zalesiu Dolnym i nie tylko. Wydarzenie potrwa około 2 godziny.

Akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym

Mieszkańcy Zalesia Dolnego napisali: Nasze dzieci chcą mieć przyzwoity plac zabaw, a tymczasem to miejsce przypomina coś zupełnie innego. Zabawki w złym stanie, menele, ćpuny, pety, czasami prezerwatywy, rozbite szkło, kapsle, bagno, oplute ławki, brud i smród! Więcej informacji na stronie grupy: Plac Zabaw dla Dzieci, ul. Kopernika

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno