Informacje16 lipca 2012, 00:00,

Akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym

17 lipca 2012 roku o godzinie 12.00, odbędzie się akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym przy ul. Kopernika. Organizatorzy, zapraszają do akcji wszystkich chętnych z grabiami (kapsle i pety zostaną usunięte). W akcji zapowiedzieli udział samorządowcy mieszkający w Zalesiu Dolnym i nie tylko. Wydarzenie potrwa około 2 godziny.

Akcja sprzątania placu zabaw w Zalesiu Dolnym

Mieszkańcy Zalesia Dolnego napisali: Nasze dzieci chcą mieć przyzwoity plac zabaw, a tymczasem to miejsce przypomina coś zupełnie innego. Zabawki w złym stanie, menele, ćpuny, pety, czasami prezerwatywy, rozbite szkło, kapsle, bagno, oplute ławki, brud i smród! Więcej informacji na stronie grupy: Plac Zabaw dla Dzieci, ul. Kopernika

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 lipca 2012, 00:00,

Prace konserwacyjne na Zamku w Czersku

W połowie czerwca rozpoczęły się prace związane z zabezpieczeniem i konserwacją murów wież południowej i zachodniej Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Dofinansowanie na poprawę stanu murów wież w wysokości 322 860, 23 zł gmina Góra Kalwaria pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe.

Prace konserwacyjne na Zamku w Czersku

Obecnie rusztowania stanęły wokół wieży południowej. Zakres prac obejmuje m. in. uzupełnienie ubytków cegieł oraz spoin wymianę skorodowanej zaprawy, wzmocnienie powierzchni cegieł, wykucie i ponowne osadzenie obluzowanych mocowań stalowych poręczy przy schodach, naprawienie ubytków w stopniach ceglanych prowadzających na chodnik widokowy, zabezpieczenie przez zawilgacaniem i gniciem (zhydrofobizowanie) wierzchu korony murów.

Na wieży zachodniej zostanie usunięta zdewastowana instalacja elektryczna, wymienione będą schody drewniane. Poprawie ulegnie też stan murów dzięki uzupełnieniu spoin i naprawie złuszczonego lica cegły. Prace wykonuje firma AMP Spółka z o. o. z Warszawy. Termin zakończenia prac - 15 października 2012 r.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria