Informacje22 listopada 2013, 00:00,

AKCJA £APMY STARE PIASECZNO

Masz zdjęcia przedstawiające miejsca, ludzi lub piaseczyńskie wydarzenia i chcesz, aby ujrzały światło dzienne? Przyłącz się do akcji. Kocham Piaseczno to projekt, którego celem jest ocalenie wszystkiego, co wiąże się z historią naszego miasta. Zarówno tą dotyczącą wspomnień mieszkańców, tą pozostawioną w istniejącej po dziś architekturze Piaseczna, jak i tą uwiecznioną na starych zdjęciach mieszkańców miasta. Właśnie poszukiwanie starych fotografii to jedna z akcji nazwana £apmy Stare Piaseczno.

£APMY STARE PIASECZNO - KOCHAM PIASECZNO

Polega ona na pozyskaniu starych fotografii oraz upowszechnieniu ich na różnego rodzaju nośnikach, takich jak album fotograficzny czy specjalna strona www, lub na wystawie zdjęć. Jeśli macie Państwo takie zdjęcia i chcielibyście, aby ujrzały one światło dzienne, przyjdźcie do Muzeum Regionalnego w Piasecznie i dajcie nam je do zeskanowania. Zrobimy to od ręki. Każda osoba, która przekaże wykorzystaną w projekcie fotografię, otrzyma folder lub album powstały z zebranych od mieszkańców zdjęć. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.

Muzeum Regionalne
pl. Piłsudskiego 10
tel./faks: 22 737 23 99
e-mail muzeumpiaseczno@kulturalni.pl
czynne od środy do piątku w godz. 9.00-17.00
w soboty i niedziele w godz. 9.00-15.00
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje22 listopada 2013, 00:00,

Konkurs na ciastko o nazwie KONSTANCJA

Zarząd Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na ciastko o nazwie Konstancja. W konkursie mogą wziąć udział pracownie cukiernicze, cukiernicy zawodowi lub amatorzy. Zwycięskie ciastko będzie wypiekane wg receptury autora w Restauracji Galeria Konstancja.

KONKURS NA CIASTKO O NAZWIE KONSTANCJA

Pragniemy, aby nazwa kulinarnego specjału nawiązywała do imienia matki założyciela Konstancina – Konstancji z Potulickich Skórzewskiej, a jego smak do znamienitych tradycji kulinarnych Restauracji Galeria Konstancja, miejsca o niemal 100 letniej historii , gdzie po wojnie znajdowała się słynna restauracja Franciszka Berentowicza o nazwie "Elite”.

Naszą ambicja jest, aby ciastko „Konstancja” stało się wizytówką Uzdrowiska. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezes Uzdrowiska Konstancin – Zdrój S.A. pan Krzysztof Głogowski.Do konkursu zapraszamy pracownie cukiernicze, cukierników zawodowych oraz cukierników amatorów. Zwycięzca konkursu otrzyma pamiątkową statuetkę, portret Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, pakiety zdrowia i urody, oraz nagrody rzeczowe, a według jego receptury zwycięskie ciastko będzie wypiekane w Restauracji Galeria Konstancja.

Szczegółowe informacje na temat konkursu - Deklaracja przystąpienia do konkursu oraz Regulamin Konkursu, zawarte będą stronie internetowej www.galeria-konstancja.pl w zakładce "Wydarzenia Kulturalne". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia 2013 r., w Restauracji Galeria Konstancja o godz. 17.00.

DOKUMENTY DO POBRANIA:
- regulamin konkursu na ciastko Konstancja (.pdf)
- deklaracja przystąpienia do konkursu na ciastko Konstancja (.doc)
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna