Informacje26 maja 2014, 21:40,

72 rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki

28 maja 2014 roku o godz. 15.30 odbędzie się msza polowa na wzgórzach Magdalenki. Uroczystości upamiętniające 72 rocznicę rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki rozpoczną się już przed południem w Warszawie w Muzeum Więzienia Pawiak od godz. 11.00. Poniżej umieszczamy szczegółowy program uroczystości. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

72 ROCZNICA ROZSTRZELANIA WIĘŹNIÓW PAWIAKA NA WZGÓRZACH MAGDALENKI

Program uroczystości upamiętniające 72 rocznicę rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki:
11.00 - w Muzeum Więzienia Pawiak: powitanie gości - Joanna Gierczyńska Kierownik Muzeum Więzienia Pawiak. Przemówienia: dr. Tadeusza Skoczka Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie i Stanisława Zalewskiego Prezesa Polskiego Związku b. Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Apel Pamięci ku czci pomordowanych - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
12.00 - odjazd autokaru sprzed Muzeum (ul. Dzielna) do Magdalenki. Miejsca w autokarze przewidziane są w pierwszej kolejności dla rodzin ofiar egzekucji w Magdalence
13.00 - modlitwa na cmentarzu w Łazach
13.30 - przywóz gości z cmentarza do Centrum Integracji Społecznej w Magdalence
14.00 - po poczęstunku przywóz gości na Miejsce Straceń w Magdalence
15.30 - uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem w asyście Warty Honorowej Wojska Polskiego. Przemówienia: Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola, Stanisława Zalewskiego - byłego więźnia Pawiaka, KL Auschwitz i KL Mauthausen-Gusen. Msza święta polowa. Przemówienia okolicznościowe.
17:00 - zakończenie uroczystości

Informacje27 maja 2014, 19:26,

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA

31 maja 2014 roku o 9:00 odbędzie się pierwsza edycja Zaleskich Biegów Górskich. Info: (trasa 3 pętle), 2 minuty później - 2 pętle, po kolejnych 2 minutach – 1 pętla. Limit czasu: 1:30h Organizator: trifit.pl przy wsparciu dzierżawcy Ośrodka Wisła. Kontakt: biegzalesie.pl biuro@biegzalesie.pl 502 575 018 https://www.facebook.com/pages/Zaleskie-Biegi-Górskie/229328327263003 Limit uczestników i opłata: 300 – na wszystkich trasach, 35 PLN/ osobostart

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA

Dojazd i parkingi: Do ośrodka "Wisła" można dojechać zarówno samochodem jak i pociągiem. Wejście do ośrodka znajduje się zaraz przy stacji kolejowej "Zalesie Górne". Dla osób, które dotrą na miejsce samochodem – na terenie ośrodka znajdują się parkingi – jeden oznaczony jako Park&Ride w okolicy stacji kolejowej i drugi przy drodze prowadzącej do Zalesia z Pilawy. Dojście w okolicę Startu jak i biura zawodów z obydwu parkingów zajmuje mniej więcej tyle samo czasu. Biuro zawodów: Biuro zawodów będzie znajdowało się na tarasie restauracji znajdującej się przy samym zalewie w oklicy pomostu.

Zaleskie Biegi Górskie: Planujesz start w Rzeźniku lub innym biegu górskim? Chcesz się sprawdzić poza nudną trasą asfaltową? – U nas masz szansę! Zapraszamy 31 maja! Nie mamy na mazowszu wielu miejsc, w których da się pobiegać pod górkę, mamy za to wielu chętnych, którzy chcieliby to robić. Z myślą o nich powstają biegi, które pozwalają choć trochę poczuć się jak w górach. Jednym z nich będzie niewątpliwie Zalesiański Bieg Górski, którego przeprowadzenie możliwe jest dzięki życzliwości nadleśnictwa Chojnów i gościnności „Ośrodka Wisła" w Zalesiu Górnym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA

Trasa biegu prowadzi urokliwymi leśnymi fragmentami „Ośrodka Wisła" po pętli, która pozwala na dopasowanie dystansu do możliwości biegowych każdego z biegaczy. Do wyboru będą trzy dystanse: 3,2 km (1 pętla), 6,4km(2 pętle) oraz 9,6km (3 pętle). Na każdej z pętli znajduje się kilkanaście podbiegów, które niewątpliwe spowodują podniesienie tętna każdego z biegaczy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 9:00 31 maja a ostatniego zawodnika zdejmiemy z trasy półtorej godziny później.

Bieg odbywać się będzie z pomiarem czasu a trasa będzie zabezpieczona przez zespół profesjonalnych ratowników medycznych. Najszybsze panie i najszybsi panowie w klasyfikacji OPEN zostaną nagrodzeni po rozegraniu biegu. Na bieg można rejestrować się już teraz poprzez formularz na stronie biegzalesie.pl – tam również będą pojawiały się aktualne informacje na jego temat. Opłata startowa wynosi 35PLN. Pakiety startowe odebrać będzie można przed biegiem w biurze zawodów, które będzie czynne w dniu imprezy od 8:00 na terenie ośrodka "Wisła".