Informacje27 maja 2014, 19:26,

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


31 maja 2014 roku o 9:00 odbędzie się pierwsza edycja Zaleskich Biegów Górskich. Info: (trasa 3 pętle), 2 minuty później - 2 pętle, po kolejnych 2 minutach – 1 pętla. Limit czasu: 1:30h Organizator: trifit.pl przy wsparciu dzierżawcy Ośrodka Wisła. Kontakt: biegzalesie.pl biuro@biegzalesie.pl 502 575 018 https://www.facebook.com/pages/Zaleskie-Biegi-Górskie/229328327263003 Limit uczestników i opłata: 300 – na wszystkich trasach, 35 PLN/ osobostart

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA


Dojazd i parkingi: Do ośrodka "Wisła" można dojechać zarówno samochodem jak i pociągiem. Wejście do ośrodka znajduje się zaraz przy stacji kolejowej "Zalesie Górne". Dla osób, które dotrą na miejsce samochodem – na terenie ośrodka znajdują się parkingi – jeden oznaczony jako Park&Ride w okolicy stacji kolejowej i drugi przy drodze prowadzącej do Zalesia z Pilawy. Dojście w okolicę Startu jak i biura zawodów z obydwu parkingów zajmuje mniej więcej tyle samo czasu. Biuro zawodów: Biuro zawodów będzie znajdowało się na tarasie restauracji znajdującej się przy samym zalewie w oklicy pomostu.

Zaleskie Biegi Górskie: Planujesz start w Rzeźniku lub innym biegu górskim? Chcesz się sprawdzić poza nudną trasą asfaltową? – U nas masz szansę! Zapraszamy 31 maja! Nie mamy na mazowszu wielu miejsc, w których da się pobiegać pod górkę, mamy za to wielu chętnych, którzy chcieliby to robić. Z myślą o nich powstają biegi, które pozwalają choć trochę poczuć się jak w górach. Jednym z nich będzie niewątpliwie Zalesiański Bieg Górski, którego przeprowadzenie możliwe jest dzięki życzliwości nadleśnictwa Chojnów i gościnności „Ośrodka Wisła" w Zalesiu Górnym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ZALESKI BIEG GÓRSKI W OŚRODKU WISŁA


Trasa biegu prowadzi urokliwymi leśnymi fragmentami „Ośrodka Wisła" po pętli, która pozwala na dopasowanie dystansu do możliwości biegowych każdego z biegaczy. Do wyboru będą trzy dystanse: 3,2 km (1 pętla), 6,4km(2 pętle) oraz 9,6km (3 pętle). Na każdej z pętli znajduje się kilkanaście podbiegów, które niewątpliwe spowodują podniesienie tętna każdego z biegaczy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 9:00 31 maja a ostatniego zawodnika zdejmiemy z trasy półtorej godziny później.

Bieg odbywać się będzie z pomiarem czasu a trasa będzie zabezpieczona przez zespół profesjonalnych ratowników medycznych. Najszybsze panie i najszybsi panowie w klasyfikacji OPEN zostaną nagrodzeni po rozegraniu biegu. Na bieg można rejestrować się już teraz poprzez formularz na stronie biegzalesie.pl – tam również będą pojawiały się aktualne informacje na jego temat. Opłata startowa wynosi 35PLN. Pakiety startowe odebrać będzie można przed biegiem w biurze zawodów, które będzie czynne w dniu imprezy od 8:00 na terenie ośrodka "Wisła".

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 maja 2014, 20:55,

Uczeń z Piaseczna w finale ogólnopolskiego konkursu Listy dla Ziemi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa ucznia z Piaseczna. Prawie 900 prac - na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej. Decyzja jury: po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku

UCZEŃ Z PIASECZNA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LISTY DLA ZIEMI


Listów dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:
1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi na Facebooku.
2. Wejść na aplikację konkursową i oddać swój głos na wybraną pracę:
www.facebook.com/listydlaziemi/app_150856638420755
Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz.

Ogólnopolska akcja: konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody. Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: listydlaziemi.pl Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie