Informacje5 września 2015, 16:00,

5. Festiwal Piosenki Dołującej w Uroczysku Zimne Doły Zalesie Górne

5 września 2015 roku zapraszamy na kolejny Festiwal Piosenki Dołującej w Zalesiu Górnym, który poprowadzi Andrzej Poniedzielski. Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Lubomski z zespołem.

5. FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ W UROCZYSKU ZIMNE DOŁY ZALESIE GÓRNE

„Smutek - to radość inaczej” - oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z Nadleśnictwem Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie kończą właśnie przygotowania do realizacji trzeciej edycji tego niezwykłego festiwalu. - Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły, realizujemy po raz trzeci wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na „świat wokół nas” - informuje Ewa Kozłowska, prezes SPZG. Sama idea festiwalu i jej konsekwentna realizacja pokazuje, że organizatorzy dysponują potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. W poprzednich edycjach udział brali znani muzycy: Kuba Sienkiewicz, Mirosław Czyżykiewicz i artyści reprezentujący środowiska lokalne, Ania Sarosiak, Sławek Kosiński, Piąty Dzień czy Niebieski Klucz.

W tym roku pierwszą część wydarzenia stanowić będzie konkurs zaplanowany w godz. 16.00 - 18.00, który poprowadzi tradycyjnie Andrzej Poniedzielski - ideolog ponurości, uważający, że „nazwa Sopot blednie przy naszym niebanalnym wydarzeniu”. Nagrody dla zwycięzców konkursu fundowane są przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Drugą część festiwalu rozpocznie o godz. 18.30 recital Andrzeja Poniedzielskiego, o godz. 19.00 zagra Słodki Całus od Buby w osobach Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego z towarzyszeniem Zespołu Festiwalowego. Występ Transgrajpolu wystartuje o godz. 19.40, a o 20.30 sceną i duszami uczestników zawładnie Mariusz Lubomski z zespołem.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Wszystkich fanów piosenki ponurej, dołującej i depresyjnej zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu na stronie www.facebook.com/festiwalpiosenkidolujacej. Stroną muzyczną festiwalu opiekuje się znany muzyk Stanisław Szczyciński. Dojazd na Zimne Doły w Chojnowskim Parku Krajobrazowym (GPS: N 52.04222°, E 21.03927°) możliwy Gościńcem Wareckim.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=8861&start=15
Informacje6 września 2015, 10:00,

Święto Wisły na Urzeczu 2015 na plaży nad Wisłą w Górze Kalwarii

Zapraszamy do udziału w Święcie Wisły na Urzeczu 2015, które odbędzie się 6 września 2015 r. (niedziela) na plaży w rejonie tamy dojazdowej nad Wisłą w Górze Kalwarii.

Święto Wisły na Urzeczu 2015 na plaży nad Wisłą w Górze Kalwarii

W ramach Święta Wisły na Urzeczu odbędą się:
- zawody wakeboardowe o Puchar Urzecza w Wakeboardzie 2015
- turniej siatkówki plażowej o Puchar Urzecza w Siatkówce Plażowej 2015
- spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii
- wyścig kajakowy na rzece na odcinku most samochodowy - tama dojazdowa w Górze Kalwarii
- rejsy łodziami ratowniczymi
- pokaz ratownictwa wodnego przy wykorzystaniu skutera ratowniczego z platformą
- pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz inne atrakcje

Święto Wisły na Urzeczu program:
godz. 10.00 - 10.30 - zapisy na zawody i pozostałe atrakcje na plaży przy tamie,
godz. 10.30 - rozpoczęcie zawodów w wakeboardzie i turnieju siatkówki plażowej
godz. 11.00 - rozpoczęcie wyprawy na spływ kajakowy z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii – (wyruszamy samochodami do Królewskiego Lasu)
godz. 12.00 - nauka pierwszej pomocy i pokaz ratownictwa wodnego
godz. 14.00 - wyścig kajakowy na Wiśle

Święto Wisły na Urzeczu 2015 na plaży nad Wisłą w Górze Kalwarii

Uwaga: wymagana zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w imprezie! Sprzęt sportowy i asekuracyjny zapewnia organizator. Udział w zawodach i wszystkich atrakcjach bezpłatny!

Organizator: Sekcja Narciarstwa Wodnego „Vistula Góra Kalwaria” - Piaseczyńskie WOPR
Wsparcie: Gmina Góra Kalwaria, OSiR Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Piotr Rytko
Sekcja Narciarstwa Wodnego VISTULA Góra Kalwaria