Informacje13 października 2008, 00:00,

30. rocznica wyboru Jana Pawła II - msza w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Informujemy, że 16 października 2008 roku przypada 30 rocznica wyboru Jana Pawła II. Wybrany w trzecim dniu konklawe kardynał Karol Wojtyła był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Parafia pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na uroczystą mszę świętą z okazji 30 rocznicy wyboru Wojtyły na Papieża. Uroczysta msza odbędzie się 16 października 2008 roku o godz. 18:00 przed kościołem Na Górce w Górze Kalwarii.

Program uroczystej mszy w Górze Kalwarii:
18:00 - uroczysta Msza Święta
18:50 - program poetycko - muzyczny (wystąpią: Zespół chóralny Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii pod kierownictwem Bogdana Szewczyka, młodzież z ZSO w Górze Kalwarii)
od 19:10 - różaniec i czuwanie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje14 października 2008, 00:00,

KALINA JERZYKOWSKA w Bibliotece Publicznej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z autorką wierszy, powieści, piosenek, musicali i sztuk teatralnych dla dzieci: Kaliną Jerzykowską. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 16 października 2008 roku, o godzinie 10:00 w Filii Piaseczno Osiedle przy Szkolnej 9, a następnie o godzinie 12:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Kaliną Jerzykowską, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Zapraszamy na spotkanie.

Kalina Jerzykowska jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu £ódzkiego. Po studiach krótko pracowała w szkole oraz £ódzkim Domu Kultury, później w łódzkim radiu, w redakcji rozrywki współtworząc popularny niegdyś: Program z dywanikiem oraz współpracując z redakcją rozrywki III Programu Polskiego Radia. Okres przymusowego bezrobocia w stanie wojennym wypełniła pracą autorską - była współautorką lalkowego kabaretu dla dorosłych Myślęta oraz iluzjonistycznej rewii Arsene Lupin. Pod koniec lat 80 była dyrektorem artystycznym Estrady £ódzkiej. W roku 1990 wróciła do radia a w 1991 podjęła pracę w łódzkim dodatku Gazety Wyborczej jako sekretarz redakcji. Od dawna pisała dla dzieci - były to piosenki dla popularnych zespołów Krajki i Pędziwiatry. Napisała dla nich kilkadziesiąt utworów, którymi dzieci z Pędziwiatrów zdobywały liczne nagrody na krajowych i zagranicznych festiwalach. Ukoronowaniem tej współpracy był zrealizowany kilka lat temu i grywany do dzisiaj musical Flakonik Apolonii. Przyjdź do Biblioteki i poznaj Kalinę Jerzykowską.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie