Informacje14 października 2008, 00:00,

KALINA JERZYKOWSKA w Bibliotece Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z autorką wierszy, powieści, piosenek, musicali i sztuk teatralnych dla dzieci: Kaliną Jerzykowską. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 16 października 2008 roku, o godzinie 10:00 w Filii Piaseczno Osiedle przy Szkolnej 9, a następnie o godzinie 12:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Kaliną Jerzykowską, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Zapraszamy na spotkanie.

Kalina Jerzykowska jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu £ódzkiego. Po studiach krótko pracowała w szkole oraz £ódzkim Domu Kultury, później w łódzkim radiu, w redakcji rozrywki współtworząc popularny niegdyś: Program z dywanikiem oraz współpracując z redakcją rozrywki III Programu Polskiego Radia. Okres przymusowego bezrobocia w stanie wojennym wypełniła pracą autorską - była współautorką lalkowego kabaretu dla dorosłych Myślęta oraz iluzjonistycznej rewii Arsene Lupin. Pod koniec lat 80 była dyrektorem artystycznym Estrady £ódzkiej. W roku 1990 wróciła do radia a w 1991 podjęła pracę w łódzkim dodatku Gazety Wyborczej jako sekretarz redakcji. Od dawna pisała dla dzieci - były to piosenki dla popularnych zespołów Krajki i Pędziwiatry. Napisała dla nich kilkadziesiąt utworów, którymi dzieci z Pędziwiatrów zdobywały liczne nagrody na krajowych i zagranicznych festiwalach. Ukoronowaniem tej współpracy był zrealizowany kilka lat temu i grywany do dzisiaj musical Flakonik Apolonii. Przyjdź do Biblioteki i poznaj Kalinę Jerzykowską.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 października 2008, 00:00,

Odwiedź Ogród Botaniczny z Klubem Pędziwiatr Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową z cyklu: JESIEń NA ROWERZE Z PęDZIWIATREM. Tym razem trasa wycieczki, będzie w kierunku Powsina, gdzie odwiedzicie Ogród Botaniczny PAN w Powsinie. Organizatorzy proszą o zabranie drobnej kwoty na wstęp do Ogrodu oraz zapięcia rowerowe. Zapraszamy mieszkańców na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 19 października 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno