Informacje17 października 2018, 16:00,

23. KONCERT INAUGURACYJNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 października 2018 roku o godz. 18.00 Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie z okazji inauguracji 23. roku szkolnego zaprasza na koncert. Wystąpi wybitny francuski wokalista Chrisa Schittulli. Francuski artysta śpiewa nie tylko niezapomniane utwory gwiazd ze swojego kraju, jak Edith Piaf czy Yves Montand, lecz także ponadczasowe szlagiery Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana interpretowane po raz pierwszy po francusku.Towarzyszyć mu będą znakomity polski pianista jazzowy Bogdana Hołownia oraz kontrabasista Michał Jaros. Zaśpiewa także szkolny chór Constance Pueri Cantores. Koncert realizowany przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

23. KONCERT INAUGURACYJNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 października 2018, 16:30,

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 października 2018 roku o godz. 18.30 osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na spotkania KLUBU MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ. Wstęp wolny.

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE

Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać. Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu klubu gościem będzie pani prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz z Instytutu Badań Literackich PAN, która opowie o roli języka francuskiego w XVIII wiecznej Europie, kiedy to postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego łączyła nas z europejskimi elitami – „Gdy Europa mówiła po francusku”. Gościem drugiego spotkania – 22 listopada 2018 r., o godz. 18.30 – będzie red. Piotr Kieżun z „Kultury Liberalnej”, który opowie o tym „Jak dziś postrzegamy Francję i kulturę francuską, co z niej czerpiemy i co o niej wiemy”. Data trzeciego spotkania w grudniu zostanie podana później, ale jego tematyka będzie dotyczyć francuskich tradycji bożonarodzeniowych i dawnej muzyki związanej z Bożym Narodzeniem. Na spotkaniu przedświątecznym przewidujemy – jako dodatkową atrakcję – mini kiermasz książek, przekładów z literatury francuskiej, z kącikiem antykwarycznym, co może zaowocuje powstaniem „biblioteki francuskiej” w przekładach. ​
Moderatorki:
- Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka
- Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).
Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie