Informacje18 października 2018, 16:30,

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 października 2018 roku o godz. 18.30 osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na spotkania KLUBU MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ. Wstęp wolny.

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE

Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać. Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu klubu gościem będzie pani prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz z Instytutu Badań Literackich PAN, która opowie o roli języka francuskiego w XVIII wiecznej Europie, kiedy to postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego łączyła nas z europejskimi elitami – „Gdy Europa mówiła po francusku”. Gościem drugiego spotkania – 22 listopada 2018 r., o godz. 18.30 – będzie red. Piotr Kieżun z „Kultury Liberalnej”, który opowie o tym „Jak dziś postrzegamy Francję i kulturę francuską, co z niej czerpiemy i co o niej wiemy”. Data trzeciego spotkania w grudniu zostanie podana później, ale jego tematyka będzie dotyczyć francuskich tradycji bożonarodzeniowych i dawnej muzyki związanej z Bożym Narodzeniem. Na spotkaniu przedświątecznym przewidujemy – jako dodatkową atrakcję – mini kiermasz książek, przekładów z literatury francuskiej, z kącikiem antykwarycznym, co może zaowocuje powstaniem „biblioteki francuskiej” w przekładach. ​
Moderatorki:
- Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka
- Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).
Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 października 2018, 08:00,

WIOLONCZELA - MUZYCZNE OPOWIEŚCI I ZABAWY BABUNI W MYSIADLE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 października 2018 roku o godz. 10.00 odbędzie się koncert na wiolonczeli dla maluszków pt.: Muzyczne opowieści i zabawy babuni w Klubie Rodziców. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

WIOLONCZELA - MUZYCZNE OPOWIEŚCI I ZABAWY BABUNI W MYSIADLE

Zapraszamy na kolejną edycję koncertów dla malutkich dzieci z cyklu "Muzyczne opowieści i zabawy babuni". Każdy koncert jest bajką o jakimś konkretnym instrumencie - tym razem w roli głównej wiolonczela. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie