Informacje18 maja 2011, 00:00,

21 maja MAJÓWKA na Zimnych Dołach - zapraszamy

Nadleśnictwo Chojnów w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów zaprasza wszystkich mieszkańców na imprezę plenerową, która odbędzie się w dniu 21 maja 2011 roku w godz. 12.00-19.00, na terenie Zimnych Dołów. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego o charakterze edukacyjnym.

MAJÓWKA NA ZIMNYCH DO£ACH

W programie majówki organizatorzy zaplanowali,: pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprawności i sprzętu straży pożarnej, pokazy psich zaprzęgów, występy dzieci z okolicznych szkół, występy zespołu sygnalistów myśliwskich, występ zespołu folklorystycznego Leśne Echo, możliwość zakupu produktów ekologicznych oraz zjedzenia pysznych potraw z grilla, a wieczorem koncert muzyki gitarowej przy ognisku.

Rok 2011 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. Mamy nadzieję że takie zwrócenie uwagi społeczeństwa na las i jego problemy pomoże w uświadomieniu jak wielka jest jego rola i znaczenie jego bliskiego sąsiedztwa dla lokalnej społeczności. Las to miejsce odpoczynku i rekreacji, dostarcza nam świeżego powietrza, płodów runa leśnego i drewna. Daje także pracę wielu ludziom, nie tylko leśnikom ale również stolarzom, producentom papieru, producentom opakowań drewnianych i wielu innym gałęziom przemysłu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 maja 2011, 00:00,

14 MAJA ZAPRASZAMY NA ŚWIęTO GÓRY KALWARII

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza 14 maja 2011 roku na pierwsze ŚWIęTO GÓRY KALWARII, które rozpocznie się o godz. 14.30 pod Ratuszem w dziesiątą rocznicę nadania miastu sztandaru. Burmistrz Miasta i Gminy przekaże symboliczny klucz mieszkańcom. Po czym nastąpi uroczyste przejście na plac manewrowy na terenie dawnej jednostki wojskowej gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Główną gwiazdą Święta będzie Oddział Zamknięty. Podczas imprezy będą również różne atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, rysowanie na ścianie, lepienie z plasteliny, wesołe miasteczko, zombie walk.

ŚWIęTO GÓRY KALWARII

Program Dni Góry Kalwarii

Scena Główna
14.30 Otwarcie pod Ratuszem
- uroczyste otwarcie przez Burmistrza
- przekazanie kluczy mieszkańcowi
- parada na plac manewrowy na terenie jednostki
15.30 Otwarcie uroczystości głównych na terenie jednostki
- przemówienie Burmistrza
- przemówienie przewodniczący RM
- Błogosławieństwo Księdza Proboszcza
-przywitanie gości i przemówienia
-nadanie tytułu Zasłużony dla Góry Kalwarii
- Przypomnienie historii miasta (W. Prus - Wiśniewski)
- Odczytanie wiersza o Górze Kalwarii Czesława Ochman
16.30 Występ zespołów Ośrodka Kultury (Wólkowianki, Kalwarki, Hip-Hop)
17.20 Prezentacja szkół
17.30 Występ formacji tanecznych Bartek
17.50 Hip - Hop
18.00 Występ Capoeira
18.30 Występ zespołów muzycznych Ośrodka Kultury (Mord Na Chomikach i ….)
19.10 Próba zespołów After Hours
19.30 Koncert suportowy – After Hours
20.15 Próba zespołu Oddział Zamknięty i Koncert
23.00 Zakończenie imprezy
Mała Scena
14.30 Zabawy animowane – Clown
16.00 Zajęcia plastyczne
17.00 Muzyka taneczna dla dzieci.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria