Informacje25 lipca 2010, 00:00,

1 sierpnia zapraszamy na piknik na stadionie KS Piaseczno

Informujemy, że w niedzielę 1 sierpnia 2010 roku, na stadionie KS Piaseczno przy ul. 1 Maja odbędzie się piknik, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup windy dla niepełnosprawnego Filipa Podkowy, mieszkańca Kamionki. Rodzina postanowiła zorganizować piknik na stadionie KS Piaseczno, podczas którego piaseczyńscy piłkarze KS Piaseczno, zmierzą się z drużyną Legii Warszawa. Podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia, będzie również mnóstwo innych atrakcji dla całych rodzin. W programie znajdą się m.in. występy zespołów muzycznych, loteria fantowa, pokaz strażacki, stoiska handlowe i gastronomiczne z przepyszną grochówką i potrawami z grilla. Wejście na piknik będzie płatne, a wszystkie pieniądze będą przeznaczone na zakup windy dla Filipa. Liczymy na dobre serca i hojność mieszkańców Piaseczna.

16-letni Filip, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i porusza się na wózku. Winda, na którą nie stać rodziny chłopca, znacznie ułatwiłaby mu nie tylko rehabilitację, lecz po prostu uprościłaby wyjście z domu. Więcej informacji o Filipie, można przeczytać na łamach Kuriera Południowego: kurierpoludniowy.pl Każdy kto chciały wesprzeć niepełnosprawnego chłopca może również dokonać wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (01-685 Warszawa, ul. £omiańska 5) o numerze 411240103711110010-13219362 z dopiskiem: Filip Podkowa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 lipca 2010, 00:00,

Piaseczno: 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie i Akcja Katolicka, Weterani AK i NSZ, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają na uroczystości związane 66 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody odbędą się w najbliższą niedzielę 1 sierpnia 2010 roku w Piasecznie.

66 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego program obchodów:
godz. 16.45
- zbiórka przy wejściu na cmentarz parafialny, ul. Kościuszki
- przemarsz na Kwaterę Wojenną
- ustawienie pocztów sztandarowych
godz. 17.00
- godzina "W" - syrena alarmowa
- Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta
- słowo wstępne
- wystąpienie przedstawiciela Powstańców Warszawskich
- wystąpienie przedstawiciela władz samorządowych
- modlitwy za poległych powstańców
- Apel Pamięci
- Minuta Ciszy
- złożenie wiązanek na Kwaterze Wojennej i w Miejscach Pamięci Narodowej
- przejście do kościoła św. Anny na Mszę Świętą
godz. 18.15
- złożenie kwiatów przy tablicach upamiętniających działalność sztabu V Rejonu „Gątyń” AK i walki oddziału por. Antka formacji NSZ w Lasach Chojnowskich
godz. 18.30
- Msza Święta w kościele św. Anny za poległych i zmarłych powstańców, z udziałem Chóru „Lira”

66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obchody w inne dni:
5.08.2010 r., godz. 10.00 – wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego
7.08.2010 r., godz. 10.00 – patriotyczny Rajd Pamięci „Wdzięczni Ojcom” - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Św. Anny w Piasecznie
29.08.2010 r., godz. 12.00 – msza św. polowa w intencji rozstrzelanych 23 mieszkańców Chojnowa; uroczystości upamiętniające walki powstańców w Lasach Chojnowskich i pacyfikację wsi Chojnów
1.10.2010 r., godz. 10.00 – musical „Powstanie Warszawskie – 63 dni chwały Narodu Polskiego” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Jazgarzewa – sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno