Informacje25 marca 2014, 00:00,

Życie pod Annapurną - wyprawa do niezwykłego Nepalu - Klub Odkrywcy w Mysiadle

Klub Odkrywcy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Odkrywcy. Spotkanie odbędzie się 28 marca 2014 roku o godz. 18.00 i będzie okazja do wysłuchania ciekawych opowieści Adama Hofmana o swojej podróży do NEPALU. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Wstęp wolny!

(PRZE)ŻYCIE POD ANNAPURNĄ - WYPRAWA DO NIEZWYKŁEGO NEPALU

Życie pod Annapurną - wyprawa do niezwykłego Nepalu Zapraszam na krótką wyprawę w Himalaje turystycznym szlakiem dookoła Annapurny, który ze względu na spektakularne wysokogórskie krajobrazy oraz różnorodność etniczną uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Kilkudniowa wędrówka prowadzi wśród stopniowo zmieniającej się roślinności przez malownicze buddyjskie wioski na przełęcz Thorung La położoną ponad 5400 m. n.p.m. Z uwagi na zmniejszone do połowy stężenie tlenu w powietrzu przebywanie na tak znacznej wysokości naraża turystów na poważne skutki choroby wysokościowej, którym mimo stosowania odpowiednich technik aklimatyzacyjnych nie zawsze niestety udaje się zaradzić...Jednak to wcale nie zdobycie tej wysokogórskiej przełęczy ani (prze)życie w spartańskich warunkach okazało się dla mnie największym wyzwaniem na tej wyprawie - ale o tym dopiero podczas pokazu. Poza niezwykłymi widokami przyjrzymy się z bliska lokalnej religii, jedzeniu, zwyczajom oraz codziennym czynnościom dzielnych mieszkańców wiosek, którzy mimo biedy i prymitywnych warunków życia z dala od cywilizacji zachowują spokój, pogodę ducha oraz bezinteresowną otwartość wobec nieznajomych. Odwiedzimy też dwa największe miasta Nepalu i zobaczymy, jak wygląda praca ulicznego sprzedawcy, riksiarza, czy też kobiety przez całe dnie suszącej ryż. Pokazowi wysokiej jakości zdjęć towarzyszyć będzie relaksacyjna muzyka. Mam nadzieję, że odmienność i różnorodność tego pięknego kraju zaprezentowana w atrakcyjny sposób pozwoli Państwu choć na chwilę oderwać sie od codziennej zabieganej rzeczywistości, a może nawet zainspiruje do przeżycia podobnej przygody w niedalekiej przyszłości... Adam Hofman (podróżnik, fotograf).
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje26 marca 2014, 00:00,

Zumba Master Class z Angeliką Muraszkowską

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na Zumba Master Class z Angeliką Muraszkowską. Zajęcia odbędą się 29 marca 2014 roku o godz. 17.00. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w świetlicy GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6, II piętro. Ceny biletów: 20 zł./os. Rezerwacja mailowa: agnieszkamus.pos@gmail.com lub telefonicznie (22) 256-65-50. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy na Zumba Master Class.

Zumba Master Class z Angeliką Muraszkowską

Angelika Muraszkowska to jedna z pierwszych instruktorów Zumba® w Polsce. Uczestniczka Zumba® Instructor Conference w Londynie (Anglia) oraz w Lille (Francja). Uczestniczka warsztatów tanecznych w kraju i za granicą (taniec towarzystki, bachata, reggaeton, dancehall, african, samba brazylijska, salsa). Występująca na wielu maratonach zumby oraz prowadząca zajęcia Master Class w całym kraju, a także za granicą. Tancerka Salsation Team podczas Salsation Workshop 2014 w Hamburgu (Niemcy) Prowadząca Zumba® Master Class - Londyn 2013 Tancerka Salsation Team podczas Dance Goes World Wide 2013 w Sztokholmie (Szwecja). Prezenter Zumba® na Międzynarodowym Maratonie Fitness 2013 w St.Petersburgu (Rosja). Tancerka Salsation Team podczas Reebok Wellness Marathon 2013 w Pradze (Czechy). Prezenter Zumba® podczas "8th Warsaw Salsa Festival". Prezenter Zumba® na Międzynarodowej Konwencji "FitStyle Winter 2013" w Kielcach.

Przeczytaj też: Upływa termin zapłaty podatku

Angelika Muraszkowska to dyplomowana instruktorka tańca sportowego (towarzyskiego). Tancerka najwyższej krajowej klasy tanecznej, z dwudziestoletnim stażem. Finalistka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego. Kilkukrotna mistrzyni Białegostoku oraz okręgu podlaskiego. Srebrna medalistka "Polish Open Championship". Licencjonowana instruktorka Zumba® Fitness posiadająca certyfikaty: Zumba® Basic 1 i Basic 2, Zumba® Kids i Zumba® Kids Jr, Zumba® Toning, Zumba® Sentao, Zumba® Core, Zumba® ProSkills, Aqua Zumba®, Zumba® Step. Instruktorka Aerobic'u z międzynarodowym certyfikatem IFAA ( International Fitness & Aerobic Academy ). Jedna z pięciu polskich tancerzy Alejandro Angulo (Salsation). Absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Organizatorka wielu 'zumbowych' wydarzeń w Białymstoku i okolicach. Więcej informacji na stronie internetowej: angelikam.zumba.com

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola