Informacje1 marca 2017, 08:00,

Zrób mammografię na Dzień Kobiet


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zrób mammografię na Dzień Kobiet! Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

ZRÓB MAMMOGRAFIĘ NA DZIEŃ KOBIET

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

ZRÓB MAMMOGRAFIĘ NA DZIEŃ KOBIET

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Lesznowola – 1 marca przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8

Przeczytaj też: Upływa termin zapłaty podatku

ZRÓB MAMMOGRAFIĘ NA DZIEŃ KOBIET

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 marca 2017, 14:00,

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Piaseczno 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1 i 2 marca 2017 roku zapraszamy do udziału w piaseczyńskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2017

Program obchodów przedstawia się następująco:
1 marca 2017
godz. 14.00- Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych - kościół św. Anny
godz. 15.00 - uroczystości przy tablicy pamiątkowej przy kościele św. Anny: Apel Pamięci, przemówienia okolicznościowe, składanie wiązanek
2 marca 2017
godz. 12.00 - "Dywizja nastolatków" - pokaz filmu Aliny Czerniakowskiej
Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie