Informacje22 marca 2014, 00:00,

Złote jajko - Bajkowa Niedziela w Słomczynie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na Bajkową Niedzielę, podczas które zaprezentowana zostanie bajka ZŁOTE JAJKO. Spektakl można obejrzeć 23 marca 2014 roku o godz. 15.00, w Domu Ludowym w Słomczynie. Złote jajko to spektakl na motywach bajki Władimira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy. Chytra lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swoim planem dzieli się z wilkiem – złodziejaszkiem. Wspólnie chcą babci i dziadkowi ukraść jajko z którego wkrótce ma wykluć się kura znosząca złote jajka. Czy ich plan się powiedzie zobaczycie sami. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę.

Złote jajko - Bajkowa Niedziela w Słomczynie
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje23 marca 2014, 00:00,

Koncert Marcin Olak Trio - Niedziela z Jazzem

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Niedzielę z Jazzem, która odbędzie się 23 marca 2014 roku, o godzinie 19.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi zespół MARCIN OLAK TRIO w składzie: Marcin Olak – gitara, Hubert Zemler - perkusja, Maciek Szczyciński - bas. Wstęp 15 złotych. W imieniu organizatorów zapraszam na niedzielę z jazzem w Piasecznie.

KONCERT MARCIN OLAK TRIO

Marcin Olak Trio to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie jazzowej. To, co wyróżnia ten skład spośród innych projektów, to oryginalne instrumentarium i stylistyka. W centrum brzmienia tria znajduje się gitara klasyczna, czasem akustyczna. To wyjątkowo rzadko spotykana sytuacja. Marcin Olak Trio to zespół akustyczny, użycie elektroniki sprowadzone jest do niezbędnego minimum. To pozwala na wykorzystanie pełnej, naturalnej palety barw i dynamiki instrumentów. Muzycy mogą zatem zagrać z jednej strony mocniej, a z drugiej dużo delikatniej - możliwości wyrazowe tego zespołu są naprawdę duże. Zespół został zaproszony do udziału w festiwalach jazzowych i gitarowych: FRE3 JAZZ DAYS (2012), Warsaw Summer Jazz Days (2013, 2008 - ten koncert został zarejestrowany przez TVP Kutura), Guitar City (2005, 2008), Jazz Juniors (2005), Jazz w Ruinach (2007, 2009), Jazz na Buduku (2006, 2008, 2012) i innych. Jednym z ciekawszych był występ podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego (2008), gdzie po raz pierwszy zaprezentowany został koncert Marcina Olaka na trio i orkiestrę. W październiku 2012 r. ukazała się nowa płyta Marcin Olak Trio, zatytułowana "Crossing Borders". To trzecia płyta w dorobku tria, po ciepło przyjętych przez krytykę i słuchaczy albumach "Simple Joy" i "Zealot". Nagrana muzyka to oryginalne połączenie współczesnej kameralistyki i jazzu, zbliżone w charakterze do działań takich twórców jak Henry Treadgill czy Ralph Towner. Na płycie znalazło się dwanaście utworów: obok kompozycji Olaka można usłyszeć trzy melodie ludowe Witolda Lutosławskiego w wariacyjnych opracowaniach lidera, a także kompozycje pozostałych członków zespołu: Huberta Zemlera i Macieja Szczycińskiego.

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Piaseczno