Informacje17 października 2010, 00:00,

Zjawiskowe wyspy Pacyfiku na spotkaniu Klubu Podróżnika


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 października 2010 roku o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika. Pokaz slajdów odbędzie się w nowo otwartej Scenie Pod Sceną w Amfiteatrze W Parku Zdrojowym. Tym razem Gosia i Marcin Złomscy opowiedzą nam o zjawiskowych wyspach Pacyfiku. Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona (50 osób). Wejściówki można odbierać w amfiteatrze już na godzinę przed pokazem.

ZJAWISKOWE WYSPY PACYFIKU NA SPOTKANIU KLUBU PODRÓżNIKA

PACYFIK - wyspy szczęśliwe. Fidżi, Samoa, Tonga, Polinezja Francuska i Wyspa Wielkanocna Wyspy Południowego Pacyfiku widziane z lotu ptaka to niewielkie skrawki lądu rozrzucone po bezkresnym błękicie największego oceanu świata. Lśnią w słońcu, mienią się kolorami i zachwycają różnorodnością. Białe plaże i turkusowe laguny rajskich atoli Polinezji Francuskiej zachęcają do błogiego lenistwa, ale nie ulegniemy mu na długo. Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga - ostatnim Królestwie na Pacyfiku - wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru, a na Wyspie Wielkanocnej spróbujemy zgłębić tajemnicę monumentalnych posągów moai. Historia o „człowieku-ptaku” przeniesie nas w świat mitów i legend. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata, cywilizacji i problemów współczesności. Prezentowane zdjęcia powstały w trakcie dziesięciomiesięcznej podróży poślubnej dookoła świata.

O autorach: Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski - doktorantka socjologii i dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami SGH. Znacznie lepiej odnajdują się jednak jako podróżnicy, fotografowie, przewodnicy wypraw. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. W sumie odwiedzili ponad siedemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Więcej informacji o autorach i relacjach z ich wypraw znajdziecie na: www.5stronaswiata.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje9 października 2010, 00:00,

16 października Kuba Sienkiewicz wystąpi w 8-Ball Club


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 Ball Club Piaseczno zaprasza mieszkańców, na wieczór z gościem specjalnym, którym będzie KUBA SIENKIEWICZ, z którym podczas recitalu zagra: Mirosław £ączyński - gitara basowa oraz Dariusz Kąkol - perkusja. jeśli chcecie na żywo zobaczyć i usłyszeć jedną z największych gwiazd polskiej muzyki pop-rockowej zapraszamy do Ósemki 16 października 2010 roku o godz. 20.30. Bilety wstępu w cenie 20 zł (w cenie biletu piwko lub welcome drink). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, które klub może zaoferować - właściciele lokalu proponują wcześniejszy zakup biletów.


Więcej informacji, przeczytacie na stronie 8 Ball Club: www.8ballclub.pl 8 Ball Club znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was do klubu bilardowego 8 Ball Club na występ Kuby Sienkiewicza z zespołem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie